סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

נלחמת על שמה: פיטורים המוניים באקטיוויז'ן בליזארד על רקע האשמות בגל הטרדות מיניות

מפתחת משחקי המחשב Call of Duty הודיעה כי נפרדה מכ-40 עובדים, ונקטה צעדים משמעתיים נגד 40 נוספים, בעקבות דיווחים על 700 תלונות. המנכ"ל הואשם כי לא דיווח לדירקטוריון על מקרים שהיו ידועים לו - כולל אונס

חברת הגיימינג אקטיוויז'ן בליזארד (Activision Blizzard) הודיעה כי מאז יולי פיטרה ודחקה החוצה כ-40 עובדים ונקטה צעדים משמעתיים נגד 40 נוספים - וזאת כחלק ממאמציה לענות על ההאשמות בדבר הטרדות מיניות והתנהגויות לא הולמות אחרות בחברה.
לפי הודעת החברה, המייצרת את משחק המחשב Call of Duty, לאחר השלמת הערכות "עזבו 37 עובדים את החבה ו-44 אחרים ננזפו, הוזהרו באופן רשמי ונענשו". ההודעה התפרסמה בתגובה לדיווח של "הוול סטריט ג'ורנל", ולפיו הצטברו בחברה מיולי האחרון יותר מ-700 דיווחים על תלונות עובדים בנוגע להתנהגות לא הולמת ונושאים אחרים, וכי מדינת קליפורניה הגישה נגדה תביעה בגין התלונות על הטדות מיניות. עם זאת, באקטיוויז'ן בליזארד דחו את הטענה כי מדובר במספר גבוה כל כך של תלונות. "אף שמקרה אחד הוא כבר יותר מדי, לא היו 700 תלונות", הדגישה דוברת החברה בשיחה עם סוכנות הידיעות "רויטרס".
1 צפייה בגלריה
רוברט קוטיק מנכ"ל אקטיוויז'ן בליזארד
רוברט קוטיק מנכ"ל אקטיוויז'ן בליזארד
רוברט קוטיק, מנכ"ל אקטיוויז'ן בליזארד
(צילום: גטי )
אקטיוויז'ן בליזארד נמנית עם חברות הגיימינג הגדולות בעולם, ואחראית לפיתוח של כמה ממשחקי המחשב הפופולריים ביותר בכל הזמנים, ובראשם משחק התפקידים רב-המשתתפים "וורלד אוף וורקאפט" (World of Warcraft), משחק היריות "אוברווץ'" (Overwatch) - וכן סדרת משחקי "דיבאלו" (Diablo).
מלבד התביעה שהוגשה נגדה ביולי, מצבה של החברה המשיך להסתבך בנובמבר, אז פרסמו ב"וול סטריט ג'ורנל" כי המנכ"ל בובי קוטיק לא עדכן את הדירקטוריון על חברי הנהלה שהואשמו בתקיפה מינית - כולל אונס - שהוא היה מודע להן. הכתבה חשפה גם תלונות נגד התנהלותו של קוטיק עצמו, המכהן כמנכ"ל החברה כבר יותר מ-3 עשורים, כולל תלונה של עוזרת אישית שלו מ-2006, שהשאיר לה הודעה קולית ובה איים להרוג אותה.