סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

נינטנדו: בגלל המחסור בשבבים לא נעמוד בביקוש של עונת הקניות

החברה היפנית הורידה את תחזית המכירות השנתית של קונסולת סוויץ' ב-6% ל-24 מיליון יחידות, ומסרה שהמחסור בשבבים פוגע גם בפיתוח החומרה

חברת נינטנדו היפנית הודיעה היום (ו') כי המחסור העולמי בשבבים שכבר אילץ את החברה להוריד את תחזית המכירות לקונסולת המשחקים סוויץ', פוגע גם בפיתוח החומרה שלה, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס.


"מצב המוליכים למחצה משפיע על פיתוח החומרה", מסר קו שיוטה, האחראי על צוות הפיתוח בנינטנדו. "אנחנו מנסים להחליף רכיבים ולשנות במעט את העיצוב כדי לנסות ולהפחית מעוצמת הפגיעה", הוסיף.
הדברים נאמרו יום לאחר שנשיא החברה שונטארו פורוקאווה הודה שלא נראית הקלה במחסור השבבים בתקופה הקרובה ולכן הורידה החברה את תחזית המכירות של קונסולת הסוויץ' לשנה.

1 צפייה בגלריה
נינטנדו סוויץ' קונסולת משחק
נינטנדו סוויץ' קונסולת משחק
נינטנדו סוויץ', קונסולת משחק
(Nintendo)

החברה מסרה כי תחזית המכירות לשנה כולה נמוכה ב-6% והודתה כי היא מתקשה לעמוד בביקוש בעונת הקניות של סוף השנה בשל המחסור בשבבים. "אנחנו לא מצליחים לייצר מספיק כדי לעמוד בביקוש שאנחנו מצפים לו בעונת החגים הקרבה", אמר פורוקאווה בתדרוך לעיתונאים, כך שיעד המכירות של סוויץ' עומד על 24 מיליון יחידות. "בשלב זה אין סימנים לשיפור והמצב ממשיך להיות חמור, אז איני יכול לומר עוד כמה זמן הוא יימשך".
נינטנדו מסתמכת משמעותית על חטיבת הקונסולות שלה, זאת בעוד שהיריבות שלה כמו מיקרוסופט מרחיבות את המינויים ואת שירותי המשחקים דרך ענן.