סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
בניין HP בנתניה
בניין HP בנתניה (צילום: ויקיפדיה)

פרסום ראשון
חברת HP אינדיגו מפטרת כ-100 עובדים בישראל

מדובר בפיטורים של כ-5% מכוח האדם. המפוטרים יגיעו מכלל הפעילויות של החברה, לרבות עובדי קבלן. בנובמבר הודיעה HP שתפטר 4,000 עד 6,000 עובדים מתוך כ-51 אלף בעולם

גל הפיטורים בהייטק לא עוצר: חברת HP ישראל מפטרת 100 מעובדיה, לרבות עובדי קבלן של החברה, כך נודע ל"כלכליסט". המהלך הוא חלק מתהליך התייעלות גלובלי על רקע מצב השוק והכלכלה העולמית, ונועד להבטיח את המשך הצמיחה של החברה לשנים הבאות. העובדים יגיעו מכלל הפעילויות של HP בישראל, המונה כ-2,500 עובדים, ומדובר בפחות מ-5% מכלל כוח האדם.
בנובמבר שנה שעברה הודיעה HP שתפטר כ-4,000 עד 6,000 עובדים מתוך 51 אלף עובדיה בעולם, כ-12% מכוח האדם שלה. לפי החברה, המהלך נועד לחסוך הוצאות בסך 1.4 מיליארד דולר במשך שלוש שנים. מדובר בגל פיטורים נוסף בחברה, לאחר שב-2019 הצהירה HP על פיטורי 7,000 עד 9,000 עובדים.
מהחברה נמסר היום בתגובה: "HP ממשיכה להשקיע במרכזי הפעילות והייצור בישראל ובצמיחה העסקית של חטיבת הדפוס התעשייתי. הצעדים הללו, שנעשים בהתאמה לאתגרי השוק הנוכחיים, יאפשרו לחברה להיערך מחדש ולהתמקד במנועי הצמיחה שלה. HP תמשיך לחדש וליצור ערך ללקוחותיה תוך התמקדות בתהליכי הדיגיטציה בעזרת טכנולוגיות מתקדמות, גמישות ויצירתיות. אנחנו נמשיך לתמוך בערכים של שקיפות, הגינות, הכלה וכבוד כלפי עובדי החברה".