סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

לכל פיסה במגרש: NFT וירטואלי מתעדכן יימכר בטורניר הטניס באוסטרליה

מארגני טורניר הגרנד סלאם יציעו למכירה 6,776 טוקנים שיתעדכנו במהלך הטורניר בהתאם לנעשה במגרש. המחיר ההתחלתי: כ-210 דולר

ה-NFT הגיע מזמן לעולם הספורט, בעיקר בארצות הברית, ועתה הוא זוכה ל"טיפול מיוחד" מטורניר הטניס במלבורן אוסטרליה – אחד מארבעת הטורנירים מסדרת הגראנד סלאם, החשובים ביותר בעונת הטניס הבינלאומית.


מארגני ה"אוסטרליין אופן", שייצא לדרך בשבוע הבא - ומשך בינתיים תשומת לב בעיקר סביב השתתפותו של המדורג מספר 1 בעולם, הטניסאי הסרבי נובאק ג'וקוביץ' - הודיעו על השקת NFT וירטואליים מיוחדים לכבוד הטורניר - תחת השם AO Art Ball - שיזכו לעדכונים בהתאם למתרחש בפועל במגרשים עצמם.
הטורניר יוציא במכירה מיוחדת, שתתבצע ביום חמישי הקרוב (13 בינואר), 6,776 טוקנים NFT אמנותיים, כשבכל אחד תמונת משבצת קטנה ושונה במגרש טניס – עם כדור טניס במרכז המשבצת. המגרש הווירטואלי למעשה יחולק ל-6,776 משבצות, כשכל אחת מהן תהפוך לטוקן NFT. באמצעות שימוש בטכנולוגיית הזיהוי הקיימת של המשחקים, כל ריבוע NFT שבו ינחת כדור הכרעה סופי במשחק במהלך הטורניר יזכה לעדכון מיוחד ויהפוך ל-NFT "מנצח".

1 צפייה בגלריה
NFT טוקן AO Art Ball אליפות אוסטרליה הפתוחה
NFT טוקן AO Art Ball אליפות אוסטרליה הפתוחה
NFT של אליפות אוסטרליה הפתוחה

המכירה של הטוקנים תתבצע בשידור חי, עם מחיר נקוב ראשוני של 0.067 את'ריום. בהינתן שערו של האת'ר כיום, כ-3,000 דולר, מחיר ה-NFT עומד על כ-210 דולר (ובהינתן הפריחה של שוק ה-NFT, מחירו בשוק המשני יכול להפוך גבוה בהרבה).
מדובר במחיר גבוה יחסית ל-NFT בתחום הספורט הפופולרי העכשווי. כך למשל תחת המעטפת של NBA Top Shot – שם נמכרים טוקנים של שחקנים לאוהדי NBA – מושקות חבילות NFT זולות יחסית, בניסיון להכניס אותו למיינסטרים.
מאחורי המחיר הגבוה יחסית של הטוקנים שיימכרו בטורניר במלבורן עומד בעיקר העניין של האוהדים בענף. לפי כל הסקרים שנעשו בעניין, אוהדי הטניס הם 50% יותר מחוברים או "ידידותיים" לשוק הקריפטו מאוהדי ה-NFL (פוטבול) וה-MLB (בייסבול), ובשליש יותר מאוהדי ה-NBA.