סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

פלטפורמת המסחר ב-NFT אופן סי זינקה לשווי של 13.3 מיליארד דולר

בסבב גיוס חדש גייסה חברת הבלוקצ'יין המאוד מדוברת שהוקמה לפני ארבע שנים 300 מיליון דולר בהובלת פרדיגם ו- Coatue Management. בין המשקיעים הקודמים באופן סי: אנדריסן הורוביץ והשחקן אשטון קוצ'ר

אופן סי (OpenSea), אחת מחברות הבלוקצ'יין המדוברות ביותר בעמק הסיליקון, דיווחה אתמול (ג') כי גייסה 300 מיליון דולר מקרנות הון סיכון. לפי דיווח בניו יורק טיימס, סבב גיוס ההון החדש בהובלת חברת ההשקעות פרדיגם ו- Coatue Management מעלה את הערכת השווי של החברה ל-13.3 מיליארד דולר - זאת, ארבע שנים בלבד מאז הקמתה. אופן סי גייסה בסבבים קודמים 100 מיליון דולר משורה של משקיעים, כולל אנדריסן הורוביץ והשחקן אשטון קוטצ'ר, כך לפי מידע שסיפקה החברה.
אופן סי הוקמה ב-2017 כפלטפורמה לרכישה ומכירה של NFT – פריטים דיגיטליים ייחודיים שנתמכים על ידי טכנולוגיית בלוקצ'יין. פריטי ה-NFT שונים ומגוונים, אך הפופולאריים ביותר ביניהם הם של אמנות דיגיטלית שנוצרו על ידי אמנים שמעמידים את היצירות למכירה פומבית באתר של אופן סי, בדומה להתנהלות באיביי. ההצעות הזוכות יכולות להגיע לעיתים למאות אלפי דולרים.
2 צפייה בגלריה
אופן סי
אופן סי
אופן סי. ים כסף
(צילום: רויטרס)
על רקע ההתעניינות הגוברת בסטארט-אפים שעוסקים בקריפטו, אופן סי הפכה למקום המסחר המרכזי עבור חובבי ה-NFT והצליחה למשוך את תשומת הלב של משקיעים המעוניינים לבצע הימורים גדולים בתחום. לפי נתונים שאספה חברת PitchBook המנטרת השקעות פרטיות, בשנה שעברה בוצעו השקעות פרטיות בשווי של מעל 3 מיליארד דולר בחברות NFT. בסך הכל, משקיעים הזרימו יותר מ-28 מיליארד דולר במטבעות קריפטו בחברות NFT ברחבי העולם.
"ב-2021 התעורר העולם לפוטנציאל הגלום ב-NFT בטווח רחב של תעשיות, קהילות וקטגוריות יצירתיות", הגיב לעיתון דווין פינזר, אחד המייסדים ומנכ"ל אופן סי. "החזון שלנו הוא להפוך ליעד שבו הכלכלות הדיגיטליות החדשות הללו יכולות לשגשג".
ואכן, חברות הסטארט אפ שעוסקות בקריפטו ו-NFT ממשיכות לצמוח ואף מגייסות עבדים רבים מחברות הטכנולוגיה הגדולות כמו מטא, גוגל ואמזון. כך למשל, בשנה שעברה עבר בריאן רוברטס ששימש כסמנכ"ל הכספים של ליפט לאופן סי. עם זאת, רבים עדיין מאמינים שמדובר במגמה חולפת. בשבוע שעבר אף התעוררה שערורייה סביב אופן סי, לאחר שאחד הלקוחות טען ש-NFT בשווי של 2.2 מיליון דולר נגנבו ממנו. בחברה הקפיאו בתגובה את הנכסים הגנובים ואסרו על מסחר בהם באתר.
2 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 12.12.19 אשטון קוצ'ר כ סטיב גובס
מוסף שבועי 12.12.19 אשטון קוצ'ר כ סטיב גובס
אשטון קוצ'ר בתור סטיב ג'ובס. מאמין ב-NFT
(צילום: supplied)
מאופן סי נמסר כי בכוונתם להשתמש במימון החדש כדי להרחיב את כוח העבודה המונה 90 עובדים. החברה מתכוונת גם להשקיע עוד בפיתוח מוצרים כדי להפוך את טכנולוגיית הבלוקצ'יין לנגישה יותר ללקוחות מיינסטרים ובקרוב תשיק תוכנית מענקים שתתמוך ביוצרים ובמפתחים של בלוקצ'יין.