סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

המטבע "היציב" TerraUSD צנח ב-60% בתוך 24 שעות

ערכו של המטבע, הצמוד לשער החליפין של הדולר, צלל ביותר מ-85% במהלך שבעת הימים האחרונים. בשיאו, הגיע טרה למחיר של 119.8 דולר. כעת, לאחר שכבר עמד על 67 סנט, הוא עומד על 91 סנט. פלטפורמת הסחר בקריפטו Binance עצרה את האפשרות למשוך את המטבע

ערכו של מטבע הקריפטו היציב טרה (TerraUSD) צנח ביותר מ-60% במהלך 24 השעות האחרות וביותר מ-85% במהלך שבעת הימים האחרונים - זאת, כחלק ממגמת צניחה בשוק הקריפטו כולו. מחירו של טרה אחד צנח ביותר מ-91% מהשיא שאליו הגיע רק באפריל השנה, אז הוא עמד על 119.8 דולר.
מטבע יציב הוא מטבע מבוזר שמחירו תוכנן להיות צמוד לשער חליפין קבוע של כסף פיאט, מתכת יקרה או כלי פיננסי אחר, לרוב דרך חברה או ארגון המגבים את המטבע המונפק ביחס אחד לאחד באמצעות הון או חוב שבבעלותם.
טרה עלה לכותרות מוקדם יותר השנה כשעמותת Luna Guards, שלוחה של Terraform Labs, החברה שמאחורי המטבע, התחייבה לצבור ביטקוין בשווי 10 מיליארד דולר כדי להתחייב להצמדתה לדולר, כמתחייב במטבעות מסוג זה. השבוע, בכל אופן, המטבע עבר סוג של רעידת אדמה, כשערכו התרסק מ-88 דולר ל-0.6 דולר - ליתר דיוק, 67 סנט. כתוצאה מכך, Binance, מגופי הסחר בקריפטו המרכזיים בעולם, עצר זמנית את האפשרות למשוך את המטבעות UST ו-Luna, המקושר לטרה.
1 צפייה בגלריה
מטבע טרה
מטבע טרה
מטבע טרה
(צילום: אינטרנט)
בהמשך, בחמישי שעבר (5.5) אחה"צ, נרשמה עלייה קלה בערך המטבע והוא התייצב על ערך שעדיין נמוך מדולר אחד - 91 סנט. בשונה ממטבעות קריפטו יציבים אחרים, שיש להם עתודות כסף בדמות נכסים מסורתיים, טרה משען על אלגוריתם שמודד היצע וביקוש בתהליך סבוך, שכולל שימוש במטבע Luna.