סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
חברת הפינטק הישראלית וסטו גייסה 15 מיליון דולר

החברה, ששוויה עומד לאחר הגיוס על כ-300 מיליון דולר, פיתחה פלטפורמה לביטוח משנה ולהשקעות בסיכוני ביטוח. את הגיוס הובילה קרן הון הסיכון של Banco Santander העולמי

סטארט-אפ הפינטק וסטו (Vesttoo), שפיתח פלטפורמה לביטוח משנה ולהשקעות בסיכוני ביטוח, הודיע היום (ב') על השלמת סבב גיוס B בגובה 15 מיליון דולר לפי הערכת שווי של 300 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן הון הסיכון של Banco Santander העולמי (Mouro Capital) יחד עם MS&AD Ventures וקרן הון הסיכון של MS&AD Insurance Group Holdings, קבוצת הביטוח החמישית בגודלה בעולם. קרנות אלה הצטרפו לקרן Hanaco שהובילה את סבב הגיוס הקודם של החברה לפני מספר חודשים.
לאחר שלוש וחצי שנות פעילות, החברה, שמעסיקה 30 עובדים בתל אביב, רווחית וצופה לסיים את 2021 עם הכנסות של עשרות מיליוני דולרים מעסקאות. הגיוס ישמש את החברה להרחבת תכנית המאפשרת לגופים מוסדיים להשקיע בתיק השקעות המורכב מעסקאות ביטוח משנה קצרות-טווח עם תנודתיות נמוכה. המשקיעים משתתפים בתיק על ידי העמדת בטוחות מנכסים קיימים (אגרות חוב ממשלתיות, קונצרניות ועוד) ומרוויחים תשואה עודפת על גבי תשואת נכסי הבסיס (Structural Alpha), תוך תוספת סיכון מינימלית - קונספט הקיים בעולמות פיננסים אחרים אך טרם יושם בשוק ביטוח המשנה. החברה פעילה בארה"ב ובאירופה.
1 צפייה בגלריה
מייסדי וסטו
מייסדי וסטו
מימין: יניב ברטלה, אלון ליפשיץ ובן ציקל, מייסדי וסטו. בנו קונספט חדש בתחום ביטוח המשנה
(צילום: וסטו)
כספי ההשקעה מיועדים גם להשקת פלטפורמת מסחר דיגיטלית להשקעה בסיכוני ביטוח. הפלטפורמה תאפשר לחברה להגדיל את היקף פעילותה ולהציע למבטחים ביטוח משנה דרך שוק ההון (בשונה משוק ביטוח המשנה המסורתי). המשקיעים בסיכוני הביטוח, מנגד, נחשפים לסוג חדש של השקעות עם תנודתיות נמוכה. תכנית ההשקעות (ILP) ופלטפורמת המסחר הדיגיטלית הן חלק מהאסטרטגיה העסקית של וסטו,שמטרתה לצמצם את פער המימון הקיים בשוק ביטוח המשנה. הפער מוערך כיום בכמאות טריליוני דולרים, עם השלכות מרחיקות לכת לכיסוי ביטוחי לציבור הרחב.
"סנטנדר ו-MS&AD רואים את הפוטנציאל של וסטו, המשמשת כפלטפורמה שמזרימה כספים ישירות משוק ההון לשוק ביטוח המשנה בזמן שהיא מספקת למשקיעים מוסדיים סוג חדש של השקעות שהיה סגור בפניהם עד היום", אמר יניב ברטלה, מייסד ומנכ״ל חברת וסטו.