סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
הפינטק בתנופה: ישראכרט תשקיע 15 מיליון דולר בקרן מונטה קפיטול

הקרן, שמתמחה בתחום הבנקאות הדיגיטלית, תנתב את ההשקעות אל חברות ישראליות וזרות שמשתפות פעולה עם מוסדות פיננסיים. אם המהלך יישא פרי, ישראכרט תוסיף עוד 5 מיליון דולר להשקעה עד סוף השנה

השקעה ראשונה של ישראכרט בענף הפינטק: חברת האשראי תשקיע 15 מיליון דולר בקרן מונטה קפיטל 2 שמתמחה בהשקעות בתחום הבנקאות הדיגיטלית. הקרן תשקיע בחברות ישראליות וזרות שמקיימות שיתופי פעולה עם מוסדות פיננסיים בארץ ובחו"ל. ישראכרט, מצדה, עשויה גם לספק שירותי ייעוץ והכוונה טכנולוגית לחברות שנבחרו.
בחברת האשראי מבהירים כי ההשקעה בקרן של מונטה הופכת אותה ל"משקיעת עוגן" - כלומר לנציגיה תהיה זכות להכריע או לכל הפחות להשתתף בקבלת החלטות ההשקעה של הקרן בחברות. במידה ששיתוף הפעולה יישא פרי תגדיל ישראכרט את ההשקעה בקרן לכדי 20 מיליון דולר (63 מיליון שקל).
ישראכרט מנוהלת על ידי רון וקסלר שהיה אמור לעזוב את החברה לאחר החגים, אולם עזיבתו מתעכבת. מי שהוביל את העסקה, בכל אופן, הוא ערן וקנין, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים ישראכרט. בנק הפועלים, בעל השליטה הקודם בישראכרט, הנפיק את חברת האשראי באפריל 2019. הבנק מכר 58% מישראכרט לפי שווי של 2.7 מיליארד שקל בעקבות מסקנות ועדת שטרום שקבעה כי יש להפריד את חברות כרטיסי האשראי מהבנקים.
1 צפייה בגלריה
רון וקסלר מנכ"ל ישראכרט 26.5.21
רון וקסלר מנכ"ל ישראכרט 26.5.21
רון וקסלר מנכ"ל ישראכרט היוצא
(צילום: סיון פרג')
מתחילת השנה עלתה מניית ישראכרט ב-23% וכיום היא נסחרת בשווי של 2.3 מיליארד שקל - שיעור נמוך ב-15% מהמחיר לפיו הונפקה. לחברה אין כעת גרעין שליטה והמוסדיים שמחזיקים בשיעורים הגבוהים ביותר בחברה הם כלל ביטוח והפניקס עם אחזקה של 9.4% ו-7.6% בהתאמה.
ההשקעה בקרן מונטה היא ההשקעה הגדולה השנייה שמבוצעת על ידי חברת אשראי בענף הפינטק. הייפ, חברה אחות של מקס (שתיהן בשליטת ורבורג פינקוס), רכשה את חברת EZcount, העוסקת בין השאר בתחום החשבוניות הדיגיטליות, על פי שווי של כ-15 מיליון שקל. ורבורג פינקוס הובילה גם השקעה של 75 מיליון דולר בחברת הפינטק "פרסונטיקס".