סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חברת Melio הישראלית מגייסת מאות מיליוני דולרים לפי שווי של 4 מיליארד

כך מדווח אתר The Information. חברת הפינטק פיתחה פתרון טכנולוגי פשוט המאפשר לעסקים קטנים בארצות הברית להעביר תשלומים לספקים בצורה דיגיטלית

חברת הפינטק הישראלית מליו (Melio) מגייסת מאות מיליוני דולרים בסבב גיוס חדש לפי שווי של 4 מיליארד דולר, כך מפרסם אתר The Information. בגיוס האחרון הוערכה החברה הישראלית בשווי של 1.3 מיליארד דולר וגייסה 110 מיליון דולר. עד היום, כ-3.5 שנים מאז הקמתה, גייסה החברה 256 מיליון דולר.


Melio פיתחה פתרון טכנולוגי פשוט המאפשר לעסקים קטנים בארצות הברית להעביר תשלומים לספקים בצורה דיגיטלית. הפתרון איפשר לכל העסקים הקטנים להתגבר על קשיי קבלת והעברת תשלומים בתקופת הקורונה, ולמעשה לרבים מהם היה חבל הצלה בפעילות העסקית.
את סבב הגיוס האחרון של החברה הובילה Coatue Management. משקיעים נוספים בחברה כוללים את Accel, Aleph, American Express Ventures, Bessemer Venture Partners, Corner Ventures, General Catalyst, LocalGlobe, SalesForce.
החברה השיקה את המוצר שלה במאי 2019, ומאז כבר עיבדה תשלומים בהיקף של מיליארדי דולרים. החברה מבצעת את מרבית העברות הכספים בחינם, והמודל העסקי שלה מבוסס על גביית עמלה על שירותי פרימיום העוזרים ללקוחותיה בתזרים המזומנים שלהם.
1 צפייה בגלריה
מימין אילן אטיאס מתן בר ו זיו פז Melio מליו
מימין אילן אטיאס מתן בר ו זיו פז Melio מליו
מייסדי Melio. מימין: אילן אטיאס, מתן בר וזיו פז
(צילום: מיכאל טומרקין)
העברת תשלומים עבור סחורות ושירותים בין עסקים בארצות הברית היא עדיין ידנית ברובה וכוללת תהליכים לא יעילים, למשל שימוש בחשבוניות נייר והמחאות, המייצר זמני תשלום ארוכים. למעשה למעלה מ-40% מעסקאות ה-B2B בארצות הברית עדיין מבוצעות באמצעות המחאות נייר.
Melio הוקמה בשנת 2018 על ידי היזמים מתן בר (CEO), זיו פז (COO) ואילן אטיאס (CTO). בר הוא יזם סדרתי בעל רקע בתחום הפינטק, שמכר את הסטארט-אפ הראשון שהקים, The Gifts Project, לתאגיד eBay, וניהל ב-PayPal קבוצה גלובלית של 100 עובדים האחראית על תשלומי P2P. פז עבד כ-VP בקרן FIMI, המתמחה ברכישת חברות, בעיקר תעשייתיות, והשבחתן. אטיאס עבד ב-PrimeSense, שפיתחה חיישנים לזיהוי תנועות גוף ונמכרה לאפל, ומשם עבר לתפקידי ניהול בחברות Outbrain ו-Windward.