סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
הדמייה טבעת חכמה סמסונג
הדמייה הטבעת החכמה של סמסונג (צילום: Miror Pro/Youtube)

גם היא רוצה נתח: אפל מפתחת טבעת חכמה שתתחרה בזו של סמסונג

סמסונג הודיעה אתמול כי תציג השבוע לראשונה את הטבעת החכמה שלה - בכנס המובייל העולמי בברצלונה. בדרום קוריאה דיווחו כי אפל עובדת כבר כמה שנים על מוצר דומה, שיהיה מקושר לאייפון ולמשקפי המציאות הרבודה שלה

יום לאחר ההודעה של סמסונג על פיתוח טבעת חכמה, נודע שגם אפל מצטרפת למירוץ. לפי דיווח באתר הדרום קוריאני ETNews, יצרנית האייפון עובדת על פטנטים הקשורים למוצר לביש שאמורים לענוד על האצבע.
בדיווח נאמר שאף שאפל קרובה לשלב הייצור המסחרי, לא ידוע המועד המתוכנן להשקת המוצר, וכי ישנה האפשרות שהטבעת לא תצא בסופו של דבר לפועל. לפי בלומברג, אפל החלה לעבוד על פטנטים לטבעת חכמה כבר ב-2015.
הדיווח על אפל מגיע לאחר שאתמול (א') הודיעה המתחרה סמסונג כי בכוונתה להציג השבוע בכנס המובייל העולמי בברצלונה טבעת חכמה, שתתמקד בניטור הבריאות של המשתמשים.
ההתעניינות של שתי החברות בטבעת חכמה מתבססת על העלייה בפופולריות של מכשירים אלקטרוניים למעקב אחר מדדים חיוניים. השעון החכם של אפל יכול לנטר את קצב הלב ולהתריע במקרה של בעיה.
ההתמקדות בטבעת תאפשר גם ניטור בזמן השינה, זאת בניגוד לשעון החכם, שכן רבים מהמשתמשים מעדיפים להסיר את השעון לפני השינה. בניגוד לשעון בעל הנוכחות, טבעת חכמה היא קלה יותר ונוח יותר להסתובב איתה 24 שעות ביממה.
לפי דיווח בפורבס, הפטנטים שאפל מפתחת בנוגע לטבעת החכמה קשורים למנגנוני הקשור בין הטבעת ומכשירי הסמארטפון או הטאבלט. כמו כן, ההערכה היא כי הטבעת של אפל עשויה לשמש כמעין שלט למשקפי המציאות המעורבת החדשים ויז'ן פרו.
לפי ההערכות שוק הטבעות החכמות יצמח ב-29% עד 2028 מ-234 מיליון דולר ב-2022 ל-1.1 מיליארד דולר ב-2028. המובילה הנוכחית בשוק היא חברה אאורה (oura) הפינית שחולשת על נתח שוק של 53%. ההערכות הן ששליטה זו תתערער לאחר כניסתן של סמסונג ואפל לשוק.