סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מימין עידן ניניו אייל ממו מייסדי ביוניק bionic
מייסדי ביוניק עידן ניניו (מימין) ואייל ממו (צילום: יונתן בלום)

פרסום ראשון
חברת הסייבר הישראלית ביוניק במגעים למכירתה ב-300-200 מיליון דולר

ל"כלכליסט" נודע כי ענקית הסייבר האמריקאית קראודסטרייק בוחנת את רכישת החברה הישראלית שעוסקת באבטחה, שליטה ובקרה על יישומים ארגוניים. עד היום גייסה ביוניק 83 מיליון דולר

ענקית הסייבר האמריקאית קראודסטרייק (Crowdstrike) בוחנת את רכישת חברת הסייבר הישראלית ביוניק (Bionic) שעוסקת באבטחה, שליטה ובקרה על יישומים ארגוניים, בכ-300-200 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".
עד היום גייסה החברה הישראלית 83 מיליון דולר בין היתר מאינסייט, Cyberstarts ו־Battery Ventures. ל"כלכליסט" נודע ששתי החברות מנהלות משא ומתן שלא ברור אם יבשיל לכדי עסקה. גם מיקרוסופט בחנה לאחרונה רכישה של החברה הישראלית.
מביוניק לא נמסרה תגובה. מקראודסטרייק נמסר ש"כספקית אבטחת ענן מובילה, אנו ממשיכים להתמקד באספקת פלטפורמת אבטחת הענן הטובה בעולם, אולם איננו יכולים להגיב על שמועות או ספקולציות".
ביוניק הוקמה ב־2019 על ידי המנכ"ל עידן ניניו, מנכ"ל החברה, ואייל ממו, סמנכ"ל הטכנולוגיות. ניניו מילא שורה של תפקידים ביחידה הטכנולוגית 81 ועבד כמפתח ב־MagicLeap, שבה היה מבין העובדים הראשונים, וממו שירת ביחידת 8200 ועבד בחברת הסייבר Cymmetria, לרבות כסמנכ״ל מחקר ופיתוח. החברה מעסיקה עשרות עובדים במשרדים בפאלו אלטו ובתל אביב.
ביוניק פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לתאגידים לנהל את אלפי האפליקציות הארגוניות שנמצאות בליבת התפעול שלהם. במצב שבו אנשי ה-IT והאבטחה בארגונים השונים נדרשים מחד לשמור על סדר ואבטחה, אך מנגד המפתחים צריכים להמשיך לעבוד במהירות כדי להישאר תחרותיים – נוצר כאוס בכל הנוגע לאפליקציות הארגוניות, שמציב את התאגיד כולו בסכנות אופרטיביות ואבטחתיות.
משקיעים נוספים של ביוניק כוללים בין היתר את גילי רענן, מייסד Cyberstarts; מייקל פיי, הנשיא לשעבר של Symantec ו-Blue Coat. בין המשקיעים הנוספים בביוניק - דון דואט, מנהל הטכנולוגיות הראשי לשעבר בגולדמן זאקס; סאמיר ג'איין, בעברו מנהל מערכות המידע ב-Barclays ואריאל מייסלוס, המייסד של Passave ו-Anobit.