סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
אלון מאסק טוויטר
מאסק הבעלים של טוויטר (צילום: רויטרס)

לאחר שפיטרה אלפי עובדים במייל: טוויטר מבקשת מחלקם לחזור

לפי דיווח בבלומברג, לאחר שהחברה שנרכשה על ידי אילון מאסק פיטרה קרוב ל-3,700 עובדים בהודעת מייל, או בחסימת גישתם למערכות החברה, היא פונה לחלקם לשוב למשרותיהם. מאסק: "משתמשים בטוויטר שיתחזו לאנשים אחרים מבלי לציין בבירור שמדובר בפארודיה יושעו לצמיתות"

בעקבות השתלטותו של אלון מאסק על טוויטר ולאחר פיטורי כמחצית מעובדי החברה ביום שישי, פונה כעת החברה לעשרות עובדים שפוטרו בבקשה שיחזרו למשרותיהם. לפי דיווח בבלומברג, על פי שני מקורות בחברה חלק מהעובדים פוטרו בטעות ואחרים פוטרו לפני שההנהלה הבינה שעבודתם וניסיונם נחוצים ליצירת המאפיינים החדשים שאלון מאסק הגה.
טוויטר פיטרה קרוב ל-3,700 עובדים השבוע בהודעת מייל על מנת לחסוך עלויות בעקבות הרכישה שנסגרה בסוף אוקטובר. עובדים רבים שמעו על פיטוריהם רק לאחר שנחסמה גישתם למערכות החברה, כמו האימייל וסלאק. הפנייה לעובדים לחזור מדגישה כמה נמהר וכאוטי היה תהליך הפיטורים. "בנוגע לצמצום כוח העבודה של טוויטר, לרוע המזל אין ברירה כאשר החברה מפסידה 4 מיליון דולר ביום", צייץ מאסק ביום שישי. בטוויטר נותרו כ-3,700 עובדים ומאסק דוחף אותם לפעול במהירות להשקת מאפיינים חדשים, מה שהביא כמה עובדים לישון במשרד כדי לעמוד ביעד.
בתוך כך, לפי דיווח הבוקר מרוייטרס, מאסק הודיע שמשתמשים בטוויטר שיתחזו לאנשים אחרים מבלי לציין בבירור שמדובר בפארודיה יושעו לצמיתות מהרשת החברתית, ללא אזהרה מוקדמת.
מאסק צייץ שבעבר טוויטר נהגה להזהיר משתמשים לפני השעיה, אך מכיוון שכעת יבוצע "אימות נרחב" למשתמשים, לא תהיה אזהרה ולא יהיו חריגים לכך. לדבריו, כל שינוי שם בפלטפורמה יביא לאובדן זמני של סימן הביקורת המאומת, שכחלק ממינוי טוויטר בלו יעלה בקרוב 7.99 דולר בחודש ויעניק למנויים וי כחול לאימות החשבון שלהם.