סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

סמסונג תשקיע 360 מיליארד דולר בשבבים ובביוטק

מדובר בעלייה של 30% בהוצאות וזאת על מנת לחזק את החטיבות העסקיות על רקע השיבושים בשרשרת האספקה בעולם. החטיבה, סמסונג אלקטרוניקס, היא היצרנית הגדולה בעולם של מכשירי סמארטפון, מסכים, שבבי זיכרון ומוצרי חשמל

סמסונג מתכוונת להעלות את ההוצאות ביותר מ-30% ל-450 טריליון וון (360 מיליארד דולר) עד 2026, וזאת על מנת לחזק את החטיבות העסקיות השונות על רקע הקשיים הכלכליים והשיבושים בשרשראות האספקה שפוגעים בדרום קוריאה.
החברה, שנחשבת לאחת הגדולות במדינה, התחייבה גם לייצר 80 אלף משרות חדשות עד סוף 2026, בעיקר בחטיבות המוליכים למחצה והביו – פארמה.
ההודעה של סמסונג מתפרסמת כשבועיים לאחר כניסתו של יון סוק יאול לתפקיד נשיא דרום קוריאה. הוא נחשב לתומך קולני בקונגלומרטים והציב אותם במרכז תוכנית הצמיחה הכלכלית שלו.
במקביל, הודיעה היום (ג׳) גם יונדאי, יצרנית הרכב הגדולה במדינה, על תוכניות להגדיל את ההוצאות ל-63 טריליון וון עד 2025 בתחומים כמו מכוניות חשמליות, רובוטיקה, טכנולוגיית תעופה ורכבים המונעים על מימן. בדומה, ענקית הקמעונאות והכימיקלים לוטה גרופ (Lotte Group) הכריזה כי בכוונתה להזרים 37 טריליון וון לחיזוק כלכלת דרום קוריאה. "זו דרך קלאסית של חברות דרום קוריאניות לנסות להתחבב על הנשיא החדש", הגיב פאק ג'ו – גאן, מחברת המחקר הקוריאנית לידרס אינדקס. "המשקיעים יצטרכו לבדוק אם הסכום שהובטח אכן מבוצע".

1 צפייה בגלריה
מטה סמסונג סיאול דרום קוריאה
מטה סמסונג סיאול דרום קוריאה
מטה סמסונג בסיאול, דרום קוריאה
(צילום: AFP)

סמסונג ביחד עם תאגידים גדולים נוספים במדינה אמורים להוות את המנוע לצמיחה בדרום קוריאה המתמודדת עם אינפלציה עולה ושיבושים בשרשאות האספקה בשל המגפה והמלחמה באוקראינה.
לפי התוכנית שפרסמה סמסונג הכוונה היא להתמקד בטכנולוגיה – חטיבת הדגל של הקונגלומרט שעוסק גם בספנות, תרופות ומימון. החטיבה, סמסונג אלקטרוניקס, היא היצרנית הגדולה בעולם של מכשירי סמארטפון, מסכים, שבבי זיכרון ומוצרי חשמל. בשנה שעברה חשפה החברה תוכניות להשקיע 151 מיליארד דולר עד 2030 כדי להתרחב בתחום ייצור שבבים מתקדמים.
לפי הצהרת החברה, בסביבות 360 טריליון וון יוקצו להשקעות מקומיות ושאר הכסף יושקע במדינות אחרות. כך למשל, סמסונג אלקטרוניקס בונה מפעל בעלות 17 מיליארד דולר לייצור שבבים בטקסס, ארה"ב.