סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
טאלון סייבר סקיוריטי Talon Cyber Security
טאלון סייבר סקיוריטי (צילום: שי שרון)

הסייבר ממשיך לדהור: טאלון הישראלית גייסה 100 מיליון דולר

את סבב A הובילה קרן Evolution Equity Partners, והוא מביא את סך הגיוסים של החברה מאז הקמתה ל-126 מיליון דולר. "שם המשחק השתנה", אמר מנכ"ל החברה עופר בן-נון. "לא חשוב מי הגיע הכי מהר לשווי גבוה, אלא מי מגיע לשווי בריא ועומד בתחזית הכנסות"

חברת טאלון סייבר סקיוריטי (Talon Cyber Security) גייסה 100 מיליון דולר בסבב A. את הסבב הובילה קרן Evolution Equity Partners, שמבוססת על מייסדי AVG, והשתתפו בו גם Ballistic Ventures, שהיא קרן סייבר חדשה, קרן ההשקעות של קראודסטרייק, Merlin Ventures, SYN והמשקיעים הקיימים ג'ורג' קורץ, מייסד ומנכ"ל קראודסטרייק, Lightspeed Venture Partners, Sorenson Ventures וקרן ההשקעות של Team8.
2021 היתה שנה של גיוסי ענק, וסבב של 100 מיליון דולר לא היה אז מאוד נדיר, אולם ב-2022 מעט מאוד חברות מגייסות סבבים שעוברים את ה-50 מיליון דולר, ולכן ההכרזה של חברת טאלון היום מאוד יוצאת דופן. הסבב מביא את הסכום הכולל שגייסה טאלון מאז הקמתה ל-126 מיליון דולר. שווי החברה בגיוס הנוכחי לא פורסם, אך מנכ"ל החברה עופר בן-נון אמר ל"כלכליסט" שלא מדובר ביוניקורן.
טאלון סייבר סקיוריטי הוקמה ב-2021 על ידי בן-נון, לשעבר מייסד ארגוס אבטחת סייבר, המשמש כמנכ"ל, ואוהד בוברוב (CTO), מייסד לשעבר של לקון מובייל סקיוריטי, שנמכרה לצ'ק פוינט, והוא גם כיהן כסמנכ"ל בצ'ק פוינט לאחר הרכישה. החברה השיקה בשנה שעברה את הדפדפן המאובטח TalonWork, המבוסס על פרויקט הקוד הפתוח כרומיום, ומאפשר לחברות להגן על כוח עבודה מבוזר. הדפדפן של טאלון יוצר בועה מבודדת המגנה על כל המשאבים הארגוניים בהם משתמש העובד, וזאת ללא תלות בסוג המכשיר, במיקום או ברשת ממנה הוא מתחבר.
"שם המשחק השתנה", אמר מנכ"ל החברה בן-נון. "לא חשוב מי הגיע הכי מהר לשווי גבוה, אלא מי מגיע לשווי בריא ועומד בתחזית הכנסות. השווי שלנו גבוה ועלה משמעותית בגיוס האחרון. השווי גבוה ולא מביא לדילול של העובדים, אבל לא גבוה מדי שיכול להביא לשווי נמוך בעתיד".
הגיוס כולל 17 מיליון דולר שגייסה החברה ב-SAFE שהומרו למניות כעת ו-83 מיליון דולר חדשים. "בהשקעה שלנו השתתפו חמש קרנות סייבר שונות ששיתפו פעולה, וזה מאוד נדיר אצלן. הן לרוב קרנות שמתחרות אחת בשנייה או מצטרפות בשלבים שונים", אמר בן-נון. "ראיתי שהשוק מתחיל את תקופת הירידה שלו, והיה לי חשוב לגייס כסף ליצור יציבות לעובדים וללקוחות שלנו, ולכן התחלתי בתהליך לפני כחודשיים וחצי".
"אנחנו נמצאים בתקופה שיש בה עניין רב במוצר שלנו", הסביר. "אנחנו התחלנו את המוצר כשהוא חדש בשוק. יש לנו הרבה פניות מכל מיני כיוונים באתר, המלצת לקוחות ועוד. הרבה חברות שכבר התחילו אתנו מרחיבות פעילות. זה עוד לא סטנדרט בשוק, ונמשיך לעבוד קשה כדי שזה יהיה כך".
החברה מעסיקה 70 עובדים ותגדל לכ-100 עובדים עד סוף השנה. "אני חושב שאנחנו לא מרגישים בצורה חזקה בשוק את הפאניקה בגיוסי עובדים", אמר בן-נון. "אני כן רואה האטה ורואים יותר קורות חיים, אבל זה לא עלייה של עשרות אחוזים".
ג'ורג' קורץ, מייסד ומנכ"ל CrowdStrike, שהשקיע בחברה בשלבים המוקדמים והרחיב כעת את השקעתו, אמר: "סביבת איומי הסייבר של היום היא מסובכת, אבל הגישה של ארגון לתחום האבטחה לא צריכה להיות מסובכת אף היא. על ידי אספקת הגנה ברמה הארגונית דרך דפדפן TalonWork, טאלון הופכת את האבטחה לפשוטה ויעילה עבור לקוחותיה".