סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

הסטארט-אפ Agora, שיסד בנו של חנן מור, גייס 9 מיליון דולר לניהול השקעות בנדל"ן

בר מור השלים גיוס סיד בהובלת קרן Aleph, ובהשתתפות משקיעי הפרה-סיד וגם אביו - בעל השליטה בחברת חנן מור הציבורית

הסטארט-אפ אגורה (Agora), המפתח פלטפורמה לניהול השקעות בנדל"ן, השלים גיוס סיד של 9 מיליון דולר בהובלת קרן Aleph ובהשתתפות הקרנות האמריקאיות River Park Ventures ו-Maccabbee ventures, יחד עם משקיעים אסטרטגיים מתעשיית הנדל״ן בארה״ב. הם מצטרפים למשקיעי החברה בפרה-סיד רן שריג ואפי כהן מייסדי דאטורמה; שרית פירון; דורון מאירסדורף מנכ"ל סטורדוט; חנן מור, אביו של בר מור מנכל אגורה, ו-Fusion LA.
הסטארט-אפ פיתח מערכת המיועדת לניהול השקעות בנדל"ן, שמרכזת את הנתונים והמידע הפיננסי, מאפשרת אוטומציה של תהליכים ידניים, מבצעת חישובי עלויות, תשואה, מיסוי ומרכיבים נוספים, ומנגישה את כל הנתונים - הן לחברות והן למשקיעים - באופן שקוף, נאמן למציאות וללא סיכון לאבטחת המידע ולשלמותו.
2 צפייה בגלריה
צוות Agora אגורה מימין ליאור דולינסקי בר מור נועם קאהן
צוות Agora אגורה מימין ליאור דולינסקי בר מור נועם קאהן
מייסדי אגורה, מימין: ליאור דולינסקי (מנהל מוצר) בר מור (מנכ"ל) ונועם קאהן (מנהל פיתוח)
(צילום: ירין טרנוס)
אגורה הוקמה בשנת 2019 בידי בר מור, המשמש מנכ"ל, ליאור דולינסקי, מנהל המוצר ונועם קאהן מנהל הפיתוח, שהכירו בשירותם הצבאי כמפקדים ב-8200. בר מור הוא בנו של יזם הנדל"ן חנן מור, מייסד החברה הציבורית הקרויה על שמו. מור הבן החליט לשלב בין ההיכרות העמוקה שיש לו מילדות עם ענף הנדל"ן לבין ההייטק, כדי לפתור בעיה אמיתית שזיהה כבר בשלבים מוקדמים של חייו. אגורה מעסיקה 30 עובדים, רובם הגדול במרכז הפיתוח בתל אביב, והשאר במשרדה בניו יורק.
אגורה רשמה בשנים האחרונות צמיחה משמעותית בצפון אמריקה, עם סכום כולל של 20 מיליארד דולר בנכסים מנוהלים תחת הפלטפורמה, ויותר מ-6,000 משקיעים, שמשתמשים בפורטל המשקיעים באופן יומיומי. בין הלקוחות שעימם עובדת אגורה בשיתוף פעולה: אלקטרה נדל"ן, אלטשולר שחם, מגדל שוקי הון, קרן אלטו, Goldman Investments, Realya Group וחברות נוספות רבות בארה״ב. כספי הגיוס ישמשו להמשך פיתוח המערכת, גיוס מפתחים בישראל, הרחבת סל המוצרים והרחבת הפעילות בארה"ב.
2 צפייה בגלריה
חנן מור
חנן מור
חנן מור
(צילום: אוראל כהן)
בר מור אמר: כי "ארה"ב היא יעד אידיאלי עבורנו, שכן נפוצה שם מאוד השיטה של השקעות נדל"ן קבוצתיות. לדוגמה, אנשים פרטיים משקיעים ביחידות דיור בפרויקט בינוי מסוים, ומדי רבעון מקבלים את הדיווחים ואת שכר הדירה היחסי המגיע להם. החברה שמנהלת את ההשקעה צריכה לנהל את הקשר עם המשקיעים ולייצר איתם מערכת יחסים מבוססת אמון, לשלוח דו״חות תשלומים וחוזים לחתימה, ולנהל את האופרציה הזו ברמה הפנימית. הפלטפורמה מספקת לה כלי נוח ויעיל לעשות את כל אלה. במקום לבצע את כל הפעולות בצורה ידנית, בעזרת תוכנות מיושנות וכלים כמו אקסל ואימייל, כל המידע מרוכז במקום אחד ומאובטח, דבר שמאפשר ביצוע פעולות מורכבות בלחיצת כפתור. ענף הנדל״ן טומן בחובו הזדמנות גדולה, בשל היותו לרוב מיושן, ופתרונות טכנולוגיים כמו זה של אגורה יכולים לשפר אותו פלאים, לייצר ביטחון הן אצל החברות המנהלות והן אצל משקיעים, ולייצר צמיחה משמעותית".