סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מנכ"ל יבמ IBM חדש ארווינד קרישנה
מנכ"ל IBM, ארווינד קרישנה (צילום: IBM)

מנכ"ל IBM: נקפיא גיוס 7,800 עובדים שיוחלפו על ידי בינה מלאכותית

כך לדברי המנכ"ל ארווינד קרישנה, שציין כי הגיוסים יוקפאו או יואטו בעיקר במחלקות בק אופיס, כמו משאבי אנוש; לדבריו, ניתן יהיה להחליף 30% מהתפקידים שאינם דורשים פגישות עם לקוחות, וזאת תוך חמש שנים

ענקית הטכנולוגיה IBM מתכוונת להקפיא גיוסים של כ-7,800 עובדים, שלהערכתה ניתן יהיה להחליפם בשנים הקרובות בבינה מלאכותית, כך לפי ריאיון שהעניק המנכ"ל ארווינד קרישנה לסוכנות הידיעות בלומברג.
לדבריו, גיוסים העובדים יוקפאו או יואטו בעיקר במחלקות בק אופיס כמו משאבי אנוש. לפי קרישנה, ניתן יהיה להחליף 30% מהתפקידים שאינם דורשים פגישות עם לקוחות על ידי בינה מלאכותית או אוטומציה בתוך חמש שנים. הנתון הזה שווה ערך לכ-7,800 משרות, שהם כ-3% מכלל כח האדם של החברה שמעסיקה 260 אלף עובדים ברחבי העולם.
הבינה המלאכותית כובשת לאחרונה יותר ויותר כותרות, זאת בעקבות ההצלחה של השקת הצ'טבוט ChatGPT של חברת OpenAI בנובמבר.
בחברה ציינו כי האנשים המאיישים את התפקידים המדוברים אינם בסכנת פיטורים ומשמעות המהלך היא שלא בהכרח יאיישו משרות שיתפנו בשל שחיקה של העובדים.
מוקדם יותר השנה הודיעה החברה על סבב פיטורים של 1.5% מכוח האדם. "IBM פועלת בצורה מכוונת ומחושבת בגיוס העובדים מתוך התמקדות בתפקידים המייצרים הכנסות", מסר דובר החברה לביזנס אינסיידר.'"אנחנו פועלים בצורה סלקטיבית באיוש משרות שאין להI נגיעה ישירה ללקוחות או לטכנולוגיה שלנו. אנחנו מגייסים באופן פעיל לשם איוש אלפי משרות בשלב זה".