סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
שנה לאחר הגיוס הענק: היוניקורן snyk מפטר 30 עובדים

חברת אבטחת הענן, שרק בספטמבר גייסה 530 מיליון דולר לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר, מצטרפת לגל הפיטורים בהייטק ומקצצת 30 עובדים מתוך 1,300 עובדיה כחלק משינוי במבנה הארגוני שלה. המנכ"ל פיטר מקיי: "עלינו לוודא שאנחנו בעמדה הטובה ביותר לשגשג בנסיבות החדשות"

יוניקורן הסייבר הישראלי snyk (סניק) מצטרף לגל חברות הטכנולוגיה המפטרות. החברה עידכנה את עובדיה, חלקם בישראל, חלקם בבריטניה וחלקם בארה"ב על שינויים במבנה הארגוני שלה המחייבים קיצוץ של 30 משרות כחלק מהתהליך. הפיטורים נועדו להאיץ את המעבר לתזרים מזומנים חיובי שכעת מתוכנן ל-2024. סניק, שעוסקת בפתרונות סייבר לענן המיועדים למפתחים, גייסה 530 מיליון דולר לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר רק בחודש ספטמבר האחרון. זאת חצי שנה בלבד לאחר שגייסה 300 מיליון דולר לפי שווי של 4.7 מיליארד דולר .
"עברנו תקופה של היפר-צמיחה, כאשר בתוך 18 חודשים שילשנו את כוח האדם ורכשנו שש חברות", כתב לעובדי החברה המנכ"ל פיטר מקיי, "רוב ההצלחה שלנו, כולל הכפלת בסיס הלקוחות, הושגה באווירה כלכלית חיובית, אבל כעת עלינו לנווט ברוחות נגד כלכליות. עלינו לוודא שאנחנו בעמדה הטובה ביותר לשגשג בנסיבות החדשות ולאמץ את הלך הרוח החדש שמאזן בין צמיחה לרווחיות".
לצד הפיטורים, שיכללו עובדים בכל איזורי הפעילות של סניק, החברה משנה את המבנה הפנימי של ארגון הפיתוח שלה, וצוות שנקרא בעבר "מנועים" (מה שלרוב כולל פיתוח מיזמים עתידיים) יתמקד כעת בצוותי אבטחת מידע בארגונים.
סניק מעסיקה כיום כ-1,300 עובדים, כך שמספר המפוטרים עומד על פחות מ-5% מכלל עובדיה. סניק הוקמה ב-2015 על ידי קבוצת יוצאי 8200 אסף חפץ, דני גרנדר וגיא פודחרני. החברה מעסיקה את מרבית העובדים שלה בארה"ב ופחות מ-100 עובדים נמצאים במשרדיה בישראל. פודחרני, המשמש כנשיא סניק, השתתף במרץ האחרון בוועידת Mind The Tech London של "כלכליסט". ואמר: "יש לנו שולי רווח גבוהים. אין לנו צורך לגייס כסף. אנחנו עושים את זה אם התנאים נכונים. אנחנו עדיין מצפים להפוך לחברה ציבורית, אבל לא ממהרים לשם".
נזכיר כי מספר יוניקורנים הודיעו לאחרונה על גלי פיטורים משמעותיים, לנוכח המשבר. בין היתר, מדובר בטראקס שפיטרה 110 עובדים, באופן ווב שפיטרה 14 עובדים ובסייבריזן שפיטרה 100 עובדים. כל אחת מהחברות גייסה בשנה שעברה מאות מיליוני דולרים בשווי העולה על מיליארד דולר.