סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
אורן מרמור מנכ"ל פינסטרה ישראל

גל פיטורים שני בחברת הפינטק האמריקאית פינסטרה: עשרות עובדים יפוטרו בישראל

שבעה חודשים לאחר הגל הקודם של הפיטורים בשלוחה המקומית , החברה מכריזה על גל נוסף בארץ, כחלק מכוונתה להעביר משרות להודו ולפיליפינים, ולצמצם משמעותית את המרכז המקומי. כיום, החברה מעסיקה בארץ 370 עובדים

גל פיטורים שני בשלוחה המקומית של ענקית הפינטק האמריקאית פינסטרה (Finastra). לאחר שבינואר האחרון פיטרה החברה עשרות עובדים בשלוחה, כעת היא תפטר עשרות עובדים נוספים בישראל. החברה מעסיקה בארץ כ-370 עובדים, כשבראש השלוחה עומד המנכ"ל אורן מרמור. על פי הערכה מטרת הפיטורים, לפחות בחלקה, בחברה היא העברת משרות להודו והפיליפינים כדי להקטין עלויות ובחינת אפשרות של צמצום משמעותי של המרכז בישראל.
פינסטרה היא מחברות הפינטק המובילות בעולם. היא מעסיקה יותר מ-11 אלפים עובדים, כולל 370 מהנדסים ומפתחים במרכז המו"פ של החברה בישראל. מרכז המו"פ הישראלי אחראי על פיתוחה של מערכת התשלומים Fusion Global PAYplus של החברה שהוטמעה בקרב 300 מוסדות פיננסיים ברחבי העולם. מערכת זו מעבדת תנועות בהיקף כספי בהיקף של 23 טריליון דולר ביום, כולל על ידי 5 מתוך 10 הבנקים הגדולים בעולם.
הפתרונות של פינסטרה הוטמעו בקרב 8,500 לקוחות ברחבי העולם, לרבות ב-90 מ-100 הבנקים המובילים בעולם וב-30% מהמוסדות הפיננסיים בארה"ב. עם לקוחותיה בישראל נמנים בנק הפועלים, דיסקונט, לאומי ומזרחי טפחות.
לא התקבלה תגובת החברה.