סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

באיחור אופנתי: גוגל נכנסת לתחום הבלוקצ'יין ומקימה קבוצת פיתוח ייעודית

הקבוצה החדשה תהיה חלק מ"גוגל לאבס" ותנוהל על ידי שיבקומר ונקטרמן, סגן נשיא באלפבית. עדיין לא ברור לאילו מטרות בדיוק נבנית הקבוצה, אבל גורם שמעורה בפרטים מסר כי "גוגל מעניקה לאחרונה תשומת לב רבה לקריפטו". מטא מוזמנת להתחיל לחשוש

גוגל מקימה קבוצה ייעודית לבלוקצ'יין ולטכנולוגיות משיקות, שתפעל תחת מנהל חדש, שיבקומר ונקטרמן שמו (Shivakumar Venkataraman) - מהנדס בכיר שמשמש כסגן נשיא בחברת האם של גוגל, אלפבית והיה אמון במהלך העשור החולף על עסקי הפרסום בדפדפן גוגל. כך, על פי תכתובת מייל פנימית שהגיעה לידי בלומברג.
ונטקרמן יהיה, על פי המייל שנשלח לעובדים, "המוביל המייסד" של "מעבדות" (Labs) - חטיבה עסקית של גוגל, בה היא משמשת בית למגוון רחב של פיתוחים בתחום המציאות הווירטואלית והמציאות הרבודה. דובר אלפבית סירב להגיב לדברים.
עד כה גוגל הציעה כמה שירותי ענן לחברות שעוסקות בתחום טכנולוגיית הבלוקצ'יין, אבל פרט לכך, למרות היותה חברה שמזוהה עם זיקה לחדשנות ולהתנסויות, גוגל לא עסקה בתחום ולא השיקה פרויקטים בזירה שבה כמה ממתחרותיה המרות ביותר, לרבות מטא וטוויטר, השקיעו כבר לא מעט משאבים.
1 צפייה בגלריה
חנות גוגל צ'לסי ניו יורק
חנות גוגל צ'לסי ניו יורק
חנות גוגל, ניו יורק. יקבלו שם ביטקוין?
(צילום: בלומברג)
"נשיא הקומרס והתשלומים של גוגל אמר לעובדים לא מזמן שהחברה מעניקה תשומת לב רבה לקריפטו", אמר לבלומברג גורם המעורה בנושא. זאת, בהמשך לכך שבסתיו שעבר הועברו המחלקות שעובדות בחברה על חומרה ותוכנה בתחום המציאות וירטואלית הועברו ל"מעבדות", תחת ניהולו של קליי באבור (Clay Bavor), גם הוא סגין נשיא בחברה האם. בזמנו, גוגל תיארה את תפקידו של באבור כ"אחראי על פרויקטים טכנולוגיים לטווח ארוך, שמהווים תמיכה ישירה למוצרי הבסיס ולעסקים שלנו".
הקבוצה שעובדת כעת על תחום הבלוקצ'יין קטנה יחסית למחלקות אחרות שמפתחות מוצרים בחברה, כפי שמוסר גורם המעורב בפרטים, אך לא מן הנמנע שהיא תצמח ותתפתח במהלך החודשים הקרובים.