סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
גיל אלבז CTO ושותף מייסד ב Datagen דאטהג'ן דאטה ג'ן ו אופיר צ'קון מנכל ו שותף מייסד
גיל אלבז ואופיר צ'קון, מייסדי דאטהג'ן (צילום: נדב כהן יונתן)

שלושה חודשים אחרי סבב הקיצוצים: דאטהג'ן מפטרת כמעט את כל עובדיה

החברה הישראלית שעוסקת בבניית מודלים של בינה מלאכותית נחשבה להבטחה גדולה לאחר שהוקמה ב-2018 ועד למאי האחרון עדיין העסיקה 110 עובדים. כעת, יישאר בה צוות של עשרה עובדים בלבד

הסטארט-אפ דאטהג'ן (DataGene) לקראת סגירה. שלושה חודשים אחרי סבב קיצוצים משמעותי, החברה פיטרה כמעט את כל העובדים הנותרים וכעת שומרת על צוות בן עשרה עובדים בלבד. החברה, שנחשבה להבטחה גדולה נוכח פעילותה בתחום הבינה המלאכותית, נקלעה לסחרור בעקבות פריצתו של תחום ה-AI הגנרטיבי.
במאי האחרון עוד העסיקה דאטהג'ן 110 עובדים, אך אז הבינה שהיא חייבת להמציא את עצמה מחדש, פיטרה חלק מהעובדים וניהלה משא ומתן למכירתה למטא. מגעים אלה לא הבשילו וכעת הוחלט להשאיר בדאטהג'ן צוות קטן שיחשוב על בניית כיוון חדש לחברה.
דאטהג'ן, שהוקמה ב-2018 על ידי שני בוגרי הטכניון אופיר צוק (צ'קון) וגיל אלבז, פיתחה סימולטור דאטה שמאיץ בניית מודלים של בינה מלאכותית. היא גייסה עד היום כ-70 מיליון דולר, מתוכם סבב של 50 מיליון דולר ב-2022. בין המשקיעים של דאטהג'ן: Scale Venture Partners , TLV Partners, Viola Ventures ו-Spider Capital.
הטכנולוגיה של החברה התבססה על הסימולטור שבנוי על מידע סינטטי וכך מאפשר האצה משמעותית של תהליך אימון מודלים של בינה מלאכותית בתחום ראיה ממוחשבת. אלא שמאז פריצתן של חברות כמו OpenAI עם chatGPT ומנוע ה-AI בארד של גוגל, הפתרון של דאטהג'ן הפך לפחות אקוטי.