סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

שומרת על השוק: שילד הישראלית גייסה 15 מיליון דולר

הסטארט-אפ שנוסד ב-2018 פיתח פלטפורמה רב-מערכתית לאיתור מניפולציות והונאות בשוק ההון התבסס עד כה על צמיחה אורגנית וזהו סבב הגיוס הראשון שלו. את הגיוס הובילו Macquarie Capital ו-OurCrowd

חברת שילד (Shield) הישראלית, המפתחת פלטפורמה לאיתור מניפולציות והונאות בשוק ההון, גייסה 15 מיליון דולר בהובלת Macquarie Capital ו-OurCrowd ובהשתתפות Mindset Ventures. זהו גיוס ההון הראשון שמבצעת החברה שהוקמה בשנת 2018 וצמחה אורגנית עד כה, דרך מכירות והכנסות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.
שילד מספקת לבנקים וארגונים פיננסיים ברחבי העולם פלטפורמה לאיסוף, לתיעוד ולניתוח של אינטראקציות פנים וחוץ ארגונית של סוחרים ועובדים - זאת, בהתאם לדרישות הרגולטוריות המחמירות שעוסקות בהגנה על משקיעים, שמירה על יושרת שוק ההון ומניעת הונאות. התיעוד והניתוח כוללים הודעות דואר אלקטרוני, צ'טים, שיחות טלפון, זום, מייקרוסופט טימס ועוד, כדי לאפשר לחברה לגלות מבעוד מועד ניסיונות של הונאה על ידי השפעה על ניירות ערך, הרצה, סחר פנים ודרכים אחרות. הפלטפורמה, הפועלת בענן, מנטרת מדי יום יותר מ-3 מיליון אינטראקציות שמבצעים כ-150 אלף עובדים בעשרות ארגונים, תוך שימוש במגוון כלים, לרבות עיבוד שפה, ניתוח התנהגות ותוכן.
חברות פיננסיות בכל העולם נושאות באחריות לפעילות של עובדיהן, במידה שהן לא פיקחו על פעילות זו בהתאם לתנאי הרגולציה המחמירים שמטרתם שמירה על אינטגריטי, שקיפות והגנת משקיעים. מדי שנה נקנסות חברות, ובעיקר בנקים, בסכומי עתק של עשרות מיליארדי דולרים בשל חריגות.
1 צפייה בגלריה
מייסדי שילד
מייסדי שילד
מימין: אופיר שבתאי, ערן נועם ושירן ויצמן, מייסדי שילד
(צילום: אריק סולטן)
בעבר קיימו החברות את המעקב הנדרש באמצעים טכנולוגיים מיושנים ולא יעילים, תוך שימוש בכלי הארגון הפנימיים, אולם ההאצה הטכנולוגית של השנים האחרונות והמעבר לעבודה מהבית טרפו מבחינתן את הקלפים לאחר שעובדים עברו לנהל את עבודתם במגוון רחב של כלים וניהלו עסקאות של מאות מיליוני דולרים מהמטבח בביתם הפרטי בזום או בווטסאפ האישי שלהם, המהווים קרקע פוריה להונאות ולהפרות נהלים. מצב זה יצר אתגר רגולטורי ותפעולי שחייב את הבנקים לפנות לעזרה של חברות טכנולוגיות כמו שילד.
הסטארט-אפ הוקם על ידי המנכ"ל שירן ויצמן ואופיר שבתאי, אליהם הצטרף ערן נועם המשמש מנהל עסקי ראשי. שילד מעסיקה 60 עובדים במרכז הפיתוח שלה במגדל משה אביב ברמת גן ובמשרדים בלונדון ובניו יורק. ההשקעה תשמש לגיוס כוח אדם בישראל ולהרחבת הפעילות בארה"ב, באירופה ובמזרח הרחוק.