סגור
שורת הרווח דף כתבה חדש

עו"ד קרן כהן בלחרסקי: "מה צריך לעשות כדי ליהנות מהטבת המס על תמ״א 38 שמסתיימת ב-31.12"

רשות המיסים מודיעה: ימים אחרונים להנות מהקלות המס על עסקאות תמ"א 38. מה משמעות ההחלטה וכיצד תימנעו מחבויות מס מיותרות?


עו"ד קרן כהן בלחרסקי
(אולפן כלכליסט)

תוכנית המתאר הארצית, תמ"א 38, צפויה להסתיים באוקטובר 2022. עובדה זו בפני עצמה מייצרת חוסר ודאות בענף ההתחדשות העירונית, בייחוד על רקע מתווה החלופה של השרה איילת שקד אשר עדיין לא אושר. אך אם המצב הנוכחי לא היה מספיק מלחיץ עבור בעלי הדירות והיזמים, מסתבר כי לרשות המיסים יש הפתעה דרמטית באמתחתה, במיוחד לכבוד סוף השנה האזרחית.
בתחילת השבוע הוציאה רשות המיסים הודעה לפיה רק בניינים שיחתמו על הסכם עד ה-31/12/2021, יוכלו להנות מהקלות המס הקיימות כיום. הדבר מותיר ימים בודדים בלבד בידי היזמים ובעלי הדירות. אמנם יצאה גם הודעת הרגעה לפיה אולי תהיה הארכה, אבל נכון לרגע זה, לא ברור אם זה אכן יקרה. זאת כאשר מועד הסיום של תמ"א 38 הוא כאמור ה-31 לאוקטובר 2022, וכפועל יוצא מכך הייתה ציפייה די מבוססת בתחום שגם הקלות המס ימשיכו עד לאותו מועד.
בשיחה עם עו"ד קרן כהן בלחרסקי, המתמחה בנדל"ן והתחדשות עירונית, שמענו מה המשמעות הכלכלית של החלטת רשות המיסים ושל הקלות המס וכיצד ביטולן, אם אכן יתממש החל מה-1.1.2022, צפוי להשפיע על הפרויקטים שבדרך ועל התמורות לבעלי הדירות. בנוסף, קיבלנו מעו"ד כהן בלחרסקי עצות חשובות לגבי האופן בו כדאי ליזמים ולבעלי הדירות לנהוג בימים הקרובים, על מנת לצמצם את הסיכון שיוטלו עליהם חבויות מס מיותרות. בשורה התחתונה: צריך לפעול, ומהר.