סגור

למכירה: יהלום שחור נדיר 555 קראט שמקורו בחלל החיצון

בסות'ביס מעריכים כי היהלום יימכר ב-6.8 מיליון דולר לפחות, ומוכנים לקבל תשלום גם במטבעות קריפטו

בית המכירות הפומביות סות'ביס הציג בדובאי יהלום שחור נדיר במשקל של 555 קראט, שלפי ההערכות הגיע מהחלל החיצון. היהלום הוצג אתמול (ב') בפני עיתונאים, ומדובאי ימשיך במסע ללוס אנג'לס לפני שיוצע למכירה בלונדון בחודש הבא.


בסות'ביס מעריכים כי היהלום יימכר ב-6.8 מיליון דולר לפחות, ומוכנים לקבל תשלום גם במטבעות קריפטו. המכירה תתקיים בצורה מקוונת בתאריכים 9-3 בפברואר.
היהלום, המכונה "האניגמה", אף נרשם בספר השיאים של גינס כאחד הגדולים והקשים הקיימים. "האניגמה הוא פלא מבחינת הנדירות והגודל שלו, והליטוש הגבוה שלו הוא ראיה לעבודה העדינה הדורשת מיומנות של חיתוך יהלומים", ציינה ניקיטה בינאני מסות'ביס לונדון.

1 צפייה בגלריה
יהלום שחור 555.55 קראט סותביס דובאי
יהלום שחור 555.55 קראט סותביס דובאי
היהלום השחור 555.55 קראט
(צילום: AP)

לדבריה, היהלום היה בבעלות אדם פרטי במשך למעלה משני עשורים, וזו הפעם הראשונה שהוא נחשף פומבית ויעמוד למכירה. "המכירה מייצגת הזדמנות של פעם בחיים לרכוש את אחד מפלאי הקוסמוס הנדירים והעתיקים המוכרים למין האנושי", סיכמה.
"צורת היהלום מבוססת על סמל החמסה הנפוץ במזרח התיכון, שמייצג חוזק ומספק הגנה", הוסיפה סופי סטיבנס, מומחית לתכשיטים בסניף דובאי של סות'ביס. באופן כללי לספרה 5 יש חשיבות גדולה ליהלום, שגם כולל 55 פאות. "יש תֵּמָה (רעיון מרכזי בבסיס יצירה אמנותית) נחמד של הספרה 5 בכל הקשור ליהלום הזה", סיכמה. היא הוסיפה והסבירה כי ייתכן שהיהלום הגיע מהחלל החיצון. לדבריה, יהלומים שחורים נוצרים או מהשפעת התנגשות של מטאור או מאסטרואיד הנושא יהלומים שהתנגש בכדור הארץ.
יהלומים שחורים הם נדירים ביותר, והתגלו בצורה טבעית רק בברזיל ובמרכז אפריקה. תיאוריית ההיווצרות הקוסמית שלהם מבוססת על האיזוטופים הפחמניים שלהם וריכוז המימן הגבוה.