$
בשולי החדשות

האם זהו היהלום הכחול היקר ביותר בעולם?

ממשלת בוטסוואנה חשפה יהלום כחול ששוויו עשוי להיות הגבוה בעולם, ולעקוף את היהלום Hope, זאת בזכות הצלילות שלו שהיא בדרגה VVS2

שירות כלכליסט 18:3418.04.19

ממשלת בוטסוואנה חשפה יהלום כחול ששוויו עשוי להיות הגבוה בעולם, ולעקוף את היהלום Hope. היהלום במשקל 20.46 קראט הוצג בידי חברת היהלומים הממשלתית של המדינה האפריקאית, ולפי הדיווח לפני ליטושו הגיע משקלו ל-40.11 קראט. הוא התגלה במכרה אוראפה שבבוטסוואנה.

 

 

 

אף שמשקל היהלום Hope, שהתגלה בהודו ומוצג כיום במוזיאון הטבע סמית'וניאן בוושינגטון מגיע ל-45.52 קראט, השווי של היהלום הכחול מבוטסוואנה עשוי לעלות עליו בזכות הצלילות שלו.

 

היהלום הכחול במצב גולמי היהלום הכחול במצב גולמי צילום: Okavango Diamond

 

 

המכון הגמולוגי של אמריקה (GIA), תיאר את היהלום "כבעל פגמים מועטים מאוד מאוד" (VVS2) , שלפי ההגדרה המקצועית אומר ש"מעריך יהלומים מקצועי יתקשה להבחין בפגמים גם בהגדלה של פי עשרה".

 

לשם השוואה, היהלום Hope, מתואר כ"בעל פגמים מועטים מאוד" (VS1), שלפי ההגדרה המקצועית אומר ש"הפגמים הם קטנים ונעים בטווח שבין קשה לדי קל להבחין בהם בהגדלה של פי עשרה".

 

יהלום כחול מלוטש יהלום כחול מלוטש צילום: Okavango Diamond

 

מרקוס טר האאר, מנכ"ל חברת היהלומים הבוטסוואנית הממשלתית אמר כי "נדיר מאוד שיהלום בכזה בצבע וגודל יימצא בבוטסוואנה, זהו גילוי של פעם בחיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x