סגור

חוזרים למשרד: ראש עיריית ניו יורק קורא למנכ"ל ג'יי.פי מורגן להגיע לעבודה ברכבת

זאת כחלק מהמאמצים להחזיר עובדים למשרדים במנהטן. "אנחנו קוראים למנהיגי הקהילה העסקית: תעלו על הרכבת" אמר אריק אדאמס לפייננשל טיימס. בשלב זה רק כ-40% מהעובדים חזרו לעבודה במשרדים בעיר

ראש עיריית ניו יורק אריק אדאמס קורא למנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון ולמנכ"לים נוספים של החברות הגדולות בעיר לנסוע לעבודה בסאבווי, זאת כחלק מהמאמצים שלו להחזיר עובדים למשרדים במנהטן. "אנחנו קוראים למנהיגי הקהילה העסקית: היי, תעלו על הרכבת", אמר אדאמס בריאיון לפייננשל טיימס. "אנחנו צריכים לפרסם שניו יורק חזרה".
בשלב זה רק כ-40% מהעובדים חזרו לעבודה במשרדים בעיר, על אף המאמצים של ראש העיר, שמנסה להחיות את הפעילות הכלכלית. לפי סקר שערך ארגון Partnership for New York City, הפחד מהפשיעה הגואה ברכבת התחתית היא אחת הסיבות העיקריות שמונעות מאנשים לשוב למשרדים.
1 צפייה בגלריה
רכבת תחתית ניו יורק קו L סאבוויי 2
רכבת תחתית ניו יורק קו L סאבוויי 2
רכבת תחתית בניו יורק
(צילום: בלומברג)
אדאמס, קצין משטרה לשעבר שנכנס לתפקיד בינואר, הגביר בתגובה את השוטרים המפטרלים בתחנות הסאבווי. "כשהייתי שוטר צעיר עברתי הכשרה שלמה כיצד לעבוד במערכת הסאבווי. הם הפסיקו לעשות זאת, אז אנחנו מחזירים את ההכשרה", אמר. במקביל, אדאמס העלה את תקציב המשטרה ב-200 מיליון דולר.
במקביל, אדאמס פצח בקמפיין תקשורתי שבו הוא קורא למנכ"לים של הבנקים הגדולים כמו ג'יי.פי מורגן, גולדמן זאקס וסיטיגרופ, לנטוש את מכוניות החברה ולנסוע ברכבת. "אנחנו נעלה אותו על הרכבת", אמר אדאמס על דיימון. "נעלה את כולם על הרכבת. הוא מכיר בחשיבות של החזרת האנשים וההנהגה על ידי דוגמה".
בג'יי.פי מורגן לא הגיבו.
אדאמס התייחס גם לתחרות מצד ערים כמו אוסטין, נאשוויל ומיאמי על מקומות העבודה והעובדים. "הם גונבים את העסקים שלנו וגונבים את התיירים שלנו", אמר. "בגלל שאנחנו ניו יורק, חשבנו שאנחנו לא צריכים להתחרות...זו הייתה טעות גדולה". לדבריו, הוא מבקר בערים רבות ברחבי ארה"ב כחלק מהקמפיין עבור ניו יורק. "אני נוסע לכל הערים הללו, אני מוכר את המוצר שלנו", הסביר.
אדאמס אף חשף כי הוא מתייעץ בקביעות עם ראש העיר לשעבר מייקל בלומברג. "פחות או יותר בכל יום רביעי, אנחנו משוחחים", אמר. לדבריו, העצה הטובה ביותר שקיבל מבלומברג המיליארדר הייתה "להתעלם מהתקשורת".