סגור

הלהיט של עובדי ההייטק בארה"ב: ניתוח להארכת רגליים

מנתח פלסטי מלאס וגאס, המתמחה בניתוחים שיכולים להגביה את קומתו של המנותח ב-7.5-15 ס"מ, סיפר ל-GQ Magazine שרבים מלקוחותיו נמנים על עובדי ענקיות הטכנולוגיה; המחיר מתחיל ב-70 אלף דולר

מנתח פלסטי מלאס וגאס, שמתמחה בניתוחי הארכת רגליים, אשר יכולים להאריך את רגליו של אדם ב-7.5–15 ס"מ, סיפר ל-GQ Magazine שרבים מלקוחותיו הם עובדי חברות הטכנולוגיה.
קווין דביפרשד (Kevin Debiparshad) ייסד את מכון LimbPlastX ב-2016, ולדבריו עסקי הקליניקה שלו פרחו במהלך המגפה.
ההליך מתבצע כאשר הרופא חותך את עצם הירך של המטופל, ומכניס לתוכה מסמרי מתכת ניתנים להתאמה. המסמרים מוארכים מעט מדי יום במשך שלושה חודשים, בעזרת שלט רחוק מגנטי, כך דיווח המגזין. ההליך וההחלמה עשויים להימשך מספר חודשים.
מהנדס תוכנה סיפר למגזין שבילה את שלושת החודשים הראשונים אחרי הניתוח שלו בדירתו, תוך שהוא נעזר בשירותי משלוחים כדי להזמין אוכל, בזמן שגובהו עלה ב-7.5 סנטימטר ל-1.8 מטר.
הניתוח עולה בין 70 אלף דולר ל-150 אלף דולר, על בסיס הגובה שהמטופל רוצה להוסיף לעצמו. המאפיין המשותף הרחב ביותר של המטופלים הוא שהם אמידים, אך מקצועותיהם שונים, וכוללים מנכ"לי חברות, שחקנים ועובדי פיננסים, וכן עובדי טק בעלי שכר גבוה – ובעיקר גברים.
"אני מתבדח שהייתי יכול לפתוח חברת טכנולוגיה. ברגע זה יש אצלי כ-20 מתכנתים שעוברים את ההליך, ונמצאים כאן בווגאס. הייתה אצלי אתמול מישהי מפייפאל, יש מטופלים מגוגל, אמזון, פייסבוק, מיקרוסופט. היו לי הרבה מטופלים ממיקרוסופט", כך לדברי דביפרשד.
הוא אמר שאינו ממליץ על הניתוח לספורטאים כיוון שהוא מפחית את יכולותיהם, ומטופלים רבים שעברו את ההליך סיפרו למגזין שהם מסתירים מאנשים את העובדה שעשו זאת. הסטיגמה לגבי ניתוחים פלסטיים לגברים החלה להישחק בשנים האחרונות. מספר ההליכים הקוסמטיים המבוצעים על גברים זינק ב-325% בין 1997 ל-2015, כך על פי האיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית, כשבעמק הסיליקון הם זוכים לפופולאריות רבה.