סגור

סין: בית משפט דחה תביעת תקיפה מינית של עובדת בעליבאבא

לפי הדיווח ב-BBC, עובדת של ענקית הסחר המקוון טענה שמנהל בחברה אנס אותה במלון במהלך נסיעת עסקים כשהיתה שיכורה ומחוסרת הכרה. האירוע עורר הדים כשגרסתה פורסמה ברשתות החברתיות במדינה. בית המשפט פסק ש"התנהגותו הלא הולמת והכפויה" של האיש אינה מהווה פשע

בית משפט בסין דחה תביעה נגד עובד לשעבר של עליבאבא שהואשם בתקיפה מינית. בית המשפט המחוזי של מחוז שנדונג אמר ש"התנהגותו הלא הולמת והכפויה" של האיש – שזוהה רק כ"וונג" - אינה מהווה פשע. כך לפי דיווח ב-BBC.


העובד נעצר בחודש שעבר לאחר שעובדת של עליבאבא אמרה שהוא תקף אותה מינית בזמן שהשניים היו בנסיעת עסקים. תלונתה שותפה במדיה החברתית הסינית. המשטרה בעיר ג'ינאן, שבה אירעה התקרית, אמרה שהחקירה נסגרה אך שוונג יישאר במעצר למשך 15 יום "כעונש".
עם זאת, בית המשפט אמר שהמעצר לא אושר על ידו. "לקבוצת עליבאבא יש אפס סובלנות כלפי התנהגות מינית לא הולמת, והבטחת מקום עבודה בטוח עבור כל העובדים נמצא בראש סדר העדיפויות של עליבאבא", כך מסר דובר של החברה ל-BBC בעקבות הפרסום.

1 צפייה בגלריה
מטה עליבאבא בייג'ינג
מטה עליבאבא בייג'ינג
מטה עליבאבא, בייג'ינג
(צילום: רויטרס)

גרסת המתלוננת של התקרית פורסמה במסמך בן 11 עמודים, שבו היא טוענת שהמנהל אנס אותה בחדר מלון בזמן שהייתה מחוסרת הכרה אחרי "לילה של שכרות". הפרסום הביא לסערה בפלטפורמת המדיה החברתית הסינית ווייבו.
האשה טענה שהמנהל כפה עליה לנסוע איתו לעיר ג'ינאן, שנמצאת כ-900 ק"מ ממטה עליבאבא בהאנגזו, לפגישה עם לקוח. היא האשימה עובדים בכירים ממנה שהורו לה לשתות אלכוהול במהלך ארוחת הערב. באותו ערב, ה-27 ביולי, אחד מלקוחות החברה עמם נפגשו נישק אותה, והדבר הבא שהיא זוכרת הוא שהתעוררה בחדר מלון יום למחרת בלי בגדים וללא זיכרון של הלילה הקודם.
לדבריה היא השיגה חומרים ממצלמות אבטחה שמראים את המנהל הולך איתה לחדר במהלך הערב. אחרי שחזרה להאנגזו, התקרית דווחה למחלקת משאבי האנוש של עליבאבא ולהנהלה הבכירה, והיא ביקשה שהמנהל יפוטר. לדבריה, מחלקת משאבי האנוש הסכימה בתחילה לבקשתה, אך למעשה לא עשתה דבר.