סגור

שוד הקריפטו הגדול אי פעם: האקרים גנבו 600 מיליון דולר

לפי דיווח ב-BBC, אתר הבלוקצ'יין פולי נטוורק הודיע כי האקרים ניצלו פרצה במערכת וגנבו אלפי מטבעות דיגיטליים כמו את'ר; עם זאת, היקף גניבות הקריפטו צנח עד חודש יולי השנה ל-681 מיליון דולר, לעומת 1.9 מיליארד דולר בכל שנת 2020 ו-4.5 מיליארד דולר ב-2019

האקרים גנבו 600 מיליון דולר בשוד הקריפטו הגדול ביותר עד כה, כך דיווח ה-BBC.
אתר הבלוקצ'יין פולי נטוורק (Poly Network) הודיע כי האקרים ניצלו פרצה במערכת וגנבו אלפי מטבעות דיגיטליים כמו את'ר.


במכתב שפורסם בטוויטר קראו בפולי נטוורק לגנבים "ליצור קשר ולהשיב את הנכסים הגנובים". "סכום הכסף שגנבתם הוא מהגבוהים בהיסטורייה של defi (המסחר מחוץ לרשת הבנקאות המסורתי.) רשויות אכיפת החוק בכל מדינה יתייחסו לכך כפשע כלכלי גדול וירדפו אחריכם. הכסף שגנבתם שייך לעשרות אלפי חברים בקהילת הקריפטו, כלומר הציבור".

2 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 18.3.21 מכרה את'ריום ב רומניה
מוסף שבועי 18.3.21 מכרה את'ריום ב רומניה
מכרה את'ר
(צילום: בלומברג)

עוד הוסיפו כי חקירה ראשונית העלתה שההאקרים ניצלו "נקודת תורפה במערכת". הם קראו לפלטפורמות המסחר השונות לחסום הפקדות של המטבעות, זאת לאחר שמטבעות בשווי מיליוני דולרים הועברו לארנקים דיגיטליים נפרדים.
"אין ערובות"
לפי הדיווחים, נגנבו מטבעות את'ר בשווי של סביבות 267 מיליון דולר, מטבעות בייננס בשווי 252 מיליון דולר וקרוב ל-85 מיליון דולר במטבעות USDC.
צ'אנגפנג זהאו, מנכ"ל בייננס מסר כי החברה מודעת לפריצה, אך הוסיף כי ידיו כבולות. "החברה נמצאת בתיאום עם כל שותפות האבטחה כדי לסייע באופן פעיל", ציין והדגיש כי "אין ערובות. נעשה ככל יכולתנו".

2 צפייה בגלריה
מטבע קריפטו אתריום את'ריום כסף דיגיטלי
מטבע קריפטו אתריום את'ריום כסף דיגיטלי
את'ריום
(צילום: שאטרסטוק)

פולי נטוורק היא רשת המאפשרת למשתמשים להעביר מטבעות הקשורים לבלוקצ'יין אחד לרשת אחרת.
הפסדים בהונאות במגזר הביזור הפיננסי טיפסו בשבעת החודשים הראשונים של השנה לשיא של 474 מיליון דולר, כך לפי דו"ח שפרסמה השבוע חברת המחקר CipherTrace.
עם זאת, הסכום שאבד כתוצאה מפשעי קריפטו נפל בחדות ל-681 מיליון דולר עד סוף חודש יולי השנה, בהשוואה ל-1.9 מיליארד דולר עבור כל שנת 2020 ו-4.5 מיליארד דולר ב-2019.
זאת גם משום שגארי גנסלר, יו"ר רשות ני"ע האמריקאית (SEC), קרא למחוקקים להעניק לרשות יותר סמכויות להגן על המשקיעים מפעילויות לא חוקיות בפלטפורמות סקטו הביזור הפיננסי.