סגור

הקורונה בעולם: מספר המקרים חצה את ה-138 מיליון

מספר מקרי המוות הכולל בעולם מתקרב ל-3 מיליון. ארה"ב: 37% מהזכאים חוסנו לפחות במנה אחת. המרכז למניעת ובקרת מחלות: 5,800 אנשים שחוסנו באופן מלא נדבקו בקורונה, 74 מתוכם מתו

מספר מקרי הקורונה בעולם חצה את ה-138 מיליון ומספר מקרי המוות מתקרב ל-3 מיליון - כך לפי נתונים של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס בארה"ב, העוקבת אחרי התחלואה והתמותה בעולם. זאת לאחר שהרגולטורים בארה"ב קראו השבוע להשעות באופן מיידי את החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון, כדי לחקור מקרים נוספים של קרישי דם בשישה אנשים שקיבלו את החיסון.


החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון, שניתן במנה אחת, נתקל בחומה הרגולטורית השבוע, לאחר שוועדה פדראלית בארה"ב מסרה על שישה מקרים של קרישי דם חמורים שדווחו מבין כמעט 7 מיליון האנשים שקיבלו את החיסון של החברה בארה"ב. הרגולטורים האמריקאים שקוראים לחקור את המקרים, מבקשים עם זאת להרגיע את הציבור שבטיחות החיסונים היא בראש סדר העדיפויות ושתוכנית החיסונים האמריקאית לא תיפגע.

1 צפייה בגלריה
חיסון קורונה ג'ונסון אנד ג'ונסון Johnson _alt Johnson
חיסון קורונה ג'ונסון אנד ג'ונסון Johnson _alt Johnson
החיסון לקורונה של ג'ונסון אנד ג'ונסון
(צילום: רויטרס)

חומרת המקרים – אישה אחת מתה וכל השישה שסבלו מקרישי דם אושפזו ביחידות טיפול נמרץ – גרמה למרכז למניעת ובקרת מחלות (CDC) ולמינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להמליץ ביום שלישי על השעיית השימוש בחיסון.
בתוך כך, ה-CDC מסר כי זוהו 5,800 מקרים של אנשים שהיו מחוסנים באופן מלא נגד נגיף הקורונה, אך עדיין נדבקו. כך לפי דיווח ב-CNN. מדובר בשיעור נמוך מתוך 124 מיליון האנשים שקיבלו לפחות מנה אחת. כמה מהאנשים שחוסנו ונדבקו בנגיף חלו במחלה חמורה ו-74 מתו, כך מסר ה-CDC לרשת CNN במייל.