סגור

למכירה: יהלום נדיר - עם טוויסט של קריפטו

סותבי'ס מוציא למכירה יהלום ענק של 101.38 קראט; ניתן יהיה לרכוש אותו גם באמצעות ביטקוין ואת'ר


עסקת סחר החליפין בקריפטו הגדולה אי פעם צפויה להתבצע בחודש הבא: בית המכירות הפומביות סותבי'ס הכריז כי יוציא למכירה מיוחדת יהלום ענק של 101.38 קראט.


המכירה הפומבית המיוחדת תיערך בהונג קונג, ובסותבי'ס הדגישו כי ניתן יהיה לרכוש את היהלום בביטקוין ובאת'ר, לצד שיטות התשלום המסורתיות.
המחיר המוערך של היהלום הוא בין 10 ל-15 מיליון דולר, ואם אכן הרכישה תתבצע בביטקוין-את'ר (ובטווח האמור), אזי היהלום יהיה החפץ הפיזי היקר ביותר שבו בוצעה עסקת רכישה בקריפטו.
התשלום הדיגיטלי ייעשה באמצעות קוינבייס (Coinbase), בורסת הקריפטו מהגדולות בעולם.
"זהו באמת רגע סמלי. מייצג הערך הכי עתיק יוכל, בפעם הראשונה, להירכש באמצעות המטבע האוניברסלי החדש ביותר של האנושות", אמר וונהאו יו (Wenhao Yu), יו"ר חטיבת התכשיטים של סותבי'ס באסיה.

1 צפייה בגלריה
יהלום שיימכר בסותבי'ס תמורת מטבע דיגיטלי קריפטו
יהלום שיימכר בסותבי'ס תמורת מטבע דיגיטלי קריפטו
היהלום הנדיר
(צילום: Sotheby's)

היהלום שמעוצב בצורת אגס הוא נדיר מאוד – עד כה הגיעו למכירות פומביות פחות מ-10 יהלומים שמשקלם גבוה מ-100 קראט, רק שניים מהם בעיצוב דומה של צורת אגס.
היהלום נמצא כעת בניו יורק, לתצוגה למתעניינים רק באופן פרטי ובתיאום פגישה מראש. הוא יועבר להונג קונג בשבוע של 8-3 ביולי והמכירה עצמה תתבצע ב-9 ביולי. כבר בשבועיים הקרובים תפתח סותבי'ס אתר אונליין להגשת הצעות.
"בשנה האחרונה ראינו את התיאבון הגדול לתכשיטים ולמוצרי יוקרה מצד אספנים מכל רחבי הגלובוס. הביקוש הזה הולך וגובר מצד הדור הצעיר יותר, הדיגיטלי – ורבים מהם נמצאים באסיה", אמר ג'וש פולאן (Josh Pullan), מנהל בכיר בחטיבת מוצרי היוקרה של סותבי'ס.