סגור

דויטשה בנק יאפשר לעבוד מהבית שלושה ימים בשבוע

בכיר בבנק מסר כי מדובר במתן גמישות לעובד ותוך תיאום עם המנהל הישיר. בנקים אירופיים, כולל HSBC ו-UBS פועלים גם הם באופן דומה תוך התחשבות ברצונם של העובדים

דויטשה בנק מתכנן לאפשר לעובדיו לעבוד מהבית עד 3 ימים בשבוע, בעודו בוחן את האפשרות הגמישה ביותר למדיניות החזרה למשרדים. "הבנק יתחיל לתת לעובדיו גמישות נוספת בעבודה היברידית", אמר היום (ד') לבלומברג סמנכ"ל הכספים של הבנק, ג'יימס פון מולטקה.

לדבריו, "מדובר בטווח של 40%-60% של גמישות, וזה באמת יהיה תלוי בעובד ותוך תיאום עם המנהל הישיר כדי שנדע מתי אנשים אמורים להימצא במשרד".

1 צפייה בגלריה
מנכ"ל דויטשה בנק כריסטיאן סואינג Christian Sewing
מנכ"ל דויטשה בנק כריסטיאן סואינג Christian Sewing
מנכ"ל דויטשה בנק, כריסטיאן סואינג
(צילום: רויטרס)
בנקים אירופיים, כולל HSBC ו-UBS פועלים גם הם באופן דומה תוך התחשבות ברצונם של העובדים לאזן טוב יותר בין מחויבויות העבודה והמשפחה, בעקבותיה של מגפת הקורונה.
ג'יי פי מורגן צ'ייס מסר אתמול כי הוא מצפה מכל הסגל שלו לחזור למשרד עד יולי על בסיס של רוטציה, ובמקביל אותת שהוא עשוי לשקול סידורי עבודה גמישים יותר. לעומת זאת, מנכ"ל גולדמן זאקס דייויד סלומון אמר שהעבודה מהבית היא "חריגה".
התהכנית של דויטשה בנק להחזיר עובדים למשרדים עדיין לא גובשה סופית "כיוון שהיא ספציפית לכל משרד", אמר מולטקה. "אנחנו רואים את האפשרות הזאת מתקרבת, ומצפים שהתוכנית תיכנס לתוקף במקומות כמו לונדון וניו יורק כבר בחודשים הקרובים".
הבנק הגרמני אמר בעבר שהוא שוקל לאפשר לעובדיו בבריטניה לעבוד מהבית בין יום לשלושה ימים בשבוע, ושהחזרת כל העובדים לשבוע עבודה מלא במשרד תהיה "בזבוז של הזדמנות".
זרוע ניהול הנכסים של הבנק, קבוצת DWS, אמרה בחודש שעבר שהסכימה עם נציגי העובדים לחתוך את זמן המשרד של כל עובד בגרמניה בעד 30%.