סגור

מנכ"ל פייזר: "החיסון שלנו לאומיקרון יהיה מוכן במרץ"

לדברי אלברט בורלא, החברה כבר התחילה לייצר חלק מהמנות. מודרנה: עובדים על מנת בוסטר מיוחדת שתכוון לאומיקרון ושתיכנס בקרוב לניסויים קליניים

פייזר מתכוונת להוציא בעוד כחודשיים חיסון מיוחד לזן האומיקרון של הקורונה. "החיסון יהיה מוכן בחודש מרץ. כבר התחלנו לייצר חלק מהמנות", אמר מנכ"ל החברה אלברט בורלא ל-CNBC.


בה בעת, בורלא הבהיר כי הוא אינו יודע אם יש צורך בחיסון המיוחד או כיצד יעשה בו שימוש, אך בשל הביקושים מכמה מדינות לחיסון ספציפי, פייזר תספק את המנות הנדרשות המיועדות בהקדם האפשרי.
"התקווה היא שאנחנו נשיג משהו שיעניק הגנה טובה הרבה יותר טובה, במיוחד בפני הדבקות – מכיוון שההגנה מפני אשפוזים ומחלות קשות כבר קיימת, היא סבירה כבר עכשיו עם החיסון הקיים, כל עוד אתה לוקח את המנה השלישית", אמר בורלא.
לדברי המנכ"ל, החיסון האמור לאומיקרון יהיה יעיל גם לזנים נוספים של הנגיף שקיימים היום ברחבי העולם.
1 צפייה בגלריה
אלברט בורלא אלברט בורלה מנכ"ל פייזר
אלברט בורלא אלברט בורלה מנכ"ל פייזר
מנכ"ל פייזר אלברט בורלא
(צילום: רויטרס)

במקביל, מנכ"ל מודרנה סטפן באנסל (Stephane Bancel) אמר בראיון ל-CNBC כי החברה עובדת על מנת בוסטר מיוחדת שתכוון לאומיקרון ושתיכנס בקרוב לניסויים קליניים – לדבריו המטרה היא להוציא את החיסון המעודכן לשוק בסתיו הקרוב. גם באנסל ציין כי הביקוש לחיסון מעודכן מצד ממשלות במדינות שונות הוא גבוה במיוחד.
לפי מחקר שהוציאה רשות הבריאות בבריטניה (Health Security Agency), שתי מנות חיסון של פייזר או של מודרנה מעניקים הגנה טובה בפני אשפוז או מחלה קשה – אך מספקים רק 10% יעילות בהגנה מפני הדבקה לאחר 20 שבועות ממתן המנה השנייה. לפי אותו מחקר, מנת הבוסטר מעלה את היעילות לרמה של 75%.