סגור
דיוויד קמרון ראש ממשלת בריטניה לשעבר
ראש ממשלת בריטניה לשעבר דיוויד קמרון. ממדינאי למרצה מבוקש (צילום: Hannah McKay/Reuters)

הג'וב החדש של דיוויד קמרון: מרצה באוניברסיטה באבו דאבי

קמרון, ששימש בעבר כראש ממשלת בריטניה והתפטר לאחר משאל העם על הברקזיט, ישמש כמרצה לפוליטיקה בשלוחה באבו דאבי של אוניברסיטת ניו יורק. בין הנושאים שבהם יעסוק הקורס שיעביר נמצאים המלחמה באוקראינה ומשבר הפליטים

ראש ממשלת בריטניה לשעבר דיוויד קמרון בדרך לעבודה חדשה במסגרתה ישמש כמרצה לפוליטיקה באוניברסיטה באבו דאבי. בפייננשל טיימס דיווחו כי קמרון ירצה לסטודנטים על "יישום פוליטיקה ומינהל בעידן השיבושים". הקורס יימשך שלושה שבועות בינואר ויתקיים בשלוחה באבו דאבי של אוניברסיטת ניו יורק. הנושאים בהם יעסוק יכללו את המלחמה באוקראינה ואת משבר הפליטים.
קמרון כיהן כראש ממשלת בריטניה בין 2010-2016, והתפטר לאחר משאל העם על הברקזיט, זאת לאחר שתמך בהישארות באיחוד האירופי אך 52% מהנשאלים הצביעו בעד עזיבה. עם זאת, עוד לא ידוע אם הוא ידון גם בברקזיט במהלך הקורס.
קמרון שמר על פרופיל נמוך מאז נחשפו קשריו לגרינסיל קפיטל, חברת ההון שקרסה ב-2021. לפי הדיווחים, קמרון הפעיל קשרים אישיים כדי להשיג לחברה גישה לתוכנית ההלוואות של הבנק המרכזי של אנגליה, במה שהתבררה כשערוריית הלובינג הגדולה ביותר בבריטניה בעשורים האחרונים. ממסמכים שדלפו עלה כי קמרון הרוויח 10 מיליון פאונד מהחברה לפני קריסתה.
מקורב לקמרון אמר כי תפקיד ההוראה באבו דאבי הוא "הרחבה היגיונית" של הנאומים שכבר העביר בבתי ספר ובאוניברסיטאות. "הוא הוביל את מפלגת השמרנים במשך 11 שנים והנהיג את המדינה במשך שש שנים, ויתבסס על הניסיון שלו בהעברת הקורס על פוליטיקה וממשל בעידן הפופוליזם והשיבושים", אמר המקורב.
האוניברסיטה באבו דאבי מציעה מגוון קורסים מקוצרים בינואר שיהיו פתוחים לכל הסטודנטים של אוניברסיטת ניו יורק.