סגור

גל שלישי של קורונה בהודו: עוצר הוטל בדלהי ובמומבאי

מספר המאומתים היומי זינק פי 6 לעומת השבוע שעבר ל-58 אלף, כאשר שליש מהם בשתי הערים הגדולות במדינה. בדלהי בוטלו החופשות לרופאים והוטל עוצר בסופי שבוע. עלייה בתחלואה גם בגואה הנוצרית, לאחר מסיבות חג המולד והסילבסטר

הודו מתכוננת לגל שלישי של קורונה על רקע העלייה בתחלואה בערים הגדולות ביותר שלה – הבירה דלהי והמרכז הפיננסי מומבאי. כל לפי דיווח ב-BBC.


היום דיווחו במדינה על יותר מ-58 אלף אומתים, פי 6 לעומת השבוע שעבר. הזינוק החד במספר המאומתים היומי נגרם ככל הנראה מהתפשטות זן האומיקרון. קרוב לשליש מהנדבקים גרים בדלהי ובמומבאי. בעקבות זאת, בשתי הערים הטילו הרשויות מחדש עוצר והגבלות נוספות.

2 צפייה בגלריה
סגר קורונה דלהי הודו
סגר קורונה דלהי הודו
עוצר בדלהי
(צילום: רויטרס)

לפי הדיווחים, המכון ההודי למדעי הרפואה בדלהי, הנחשב לאחד מבתי החולים הגדולים במדינה, ביטל את חופשות החורף לרופאים. בנוסף, הוכרז עוצר בסופי השבוע שפירושו שכל הפעילות הלא חיונית אסורה מיום שישי ועד יום שני בבוקר. כבר בשבוע שעבר הוכרז על סגירת בתי קולנוע וחדרי כושר בבירה ועל הטלת עוצר לילי.
ההחלטה על העוצר בסופי שבוע התקבלה לאחר שמושל דלהי ארווינד קג'ריוואל אובחן כחיובי לקורונה. בהצהרה שמסר הודיע כי הוא בבידוד וסובל מתסמינים קלים בלבד.
במקביל, הרשויות במומבאי אמרו שסגר עדיין על הפרק ויוטל אם מספר הנדבקים היומי יעקוף את ה-20 אלף. ביום שלישי, דיווחו הרשויות על 10,860 מאומתים, עלייה של 34.7% לעומת יום קודם לכן.

2 צפייה בגלריה
סגר קורונה מומביי הודו
סגר קורונה מומביי הודו
שוטר מסייר בחוף במומבאי, הודו
(צילום: רויטרס)

עלייה בתחלואה נרשמה גם בגואה, שם נערכו מסיבות המוניות לחגיגות חג המולד והסילבסטר, וגם שם הטילו הרשויות עוצר לילי.
כ-63% מהאוכלוסיה הבוגרת בהודו חוסנה בשתי מנות ויותר מ-90% קיבלו כבר מנה אחת. עם זאת, בשלב זה הממשלה עוד לא הכריזה על מתן זריקות בוסטר. מאז תחילת המגפה אובחנו בהודו יותר מ-34 מיליון נדבקים ו-482 אלף מת מקורונה.