סגור

משתפת אחרים: ארה"ב תחלק לעולם את החיסונים לקורונה שקיבלה מאסטרזניקה

מדובר בפועל ב-60 מיליון מנות של החיסון, שיופנו ליצוא למדינות אחרות במהלך החודשים הבאים - מיד לאחר שיקבלו את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית. מתאם הקורונה של הבית הלבן: "בהינתן פורטפוליו החיסונים החזק שבידי ארה"ב, אנו לא צריכים לעשות שימוש בחיסון של אסטרזניקה בחודשים הקרובים"

ארה"ב תחל לחלוק את כל החיסונים לקורונה שהיא מקבלת מאסטרזניקה, מייד לאחר שהם יקבלו את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (ה-FDA).
מדובר בפועל ב-60 מיליון מנות של החיסון, שיופנו ליצוא למדינות אחרות במהלך החודשים הבאים. זוהי הרחבה של מהלך שיזם ממשל הנשיא ג'ו ביידן כבר לפני כמה שבועות, לשיתוף מדינות נוספות בצבר החיסונים שארה"ב מקבלת לפי ההסכמים שחתמה. במסגרת זו העבירה ארה"ב בחודש שעבר 4 מיליון מנות של חיסונים למקסיקו ולקנדה.
החיסונים של אסטרזניקה כבר נמצאים בשימוש נרחב ברחבי העולם, אך עדיין לא קיבלו את אישור ה-FDA האמריקאי.
ברקע ליוזמה, הביטחון בבית הלבן בכך שיש לארה"ב מספיק חיסונים לאוכלוסייה המקומית. החיסונים של פייזר ומודרנה כבר נמצאים בהפצה נרחבת במדינה ובשבוע האחרון החלה ההפצה של חיסוני ג'ונסון אנד ג'ונסון. בניגוד לחיסוני פייזר ומודרנה, המתקבלים ב-2 מנות, באלה של ג'ונסון אנד ג'ונסון מספיקה מנה אחרת.
1 צפייה בגלריה
פסגת ארה"ב וסין באלסקה ג'ו ביידן
פסגת ארה"ב וסין באלסקה ג'ו ביידן
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן
(צילום: איי פי)
"בהינתן פורטפוליו החיסונים החזק שבידי ארה"ב וקיבלו את אישור ה-FDA, ולנוכח העובדה שהחיסון של אסטרזניקה עדיין לא קיבל את האישור, אנו לא צריכים לעשות שימוש בחיסון של אסטרזניקה בחודשים הקרובים", מסר מתאם הקורונה של הבית הלבן ג'ף זיינטס (Jeff Zients).
"במצב הדברים האמור, ארה"ב בוחנת אפשרויות לחלוק את החיסון עם מדינות אחרות, מיד לאחר שיהיו זמינים", הוסיף זיינטס.