סגור

קרן הפנסיה של ניו יורק בוחנת השקעותיה בחברות אנרגיה

לפי הודעת הקרן השלישית בגודלה בארה"ב, נבחנות ההשקעות בסך 640 מיליון דולר ב-42 חברות הפקת גז ופצלי שמן, בהן פיוניר וקונקופיליפס; הבאות בתור לאחר מכן: חברות הנפט וצינורות הגז

קרן הפנסיה של ניו יורק - השלישית בגודלה בארה"ב - הודיעה אתמול (ה') כי תבחן השקעות בשווי 640 מיליון דולר ב-42 חברות הפקת גז ופצלי שמן, כולל קונוקופיליפס, הס, ו-Pioneer Natural Resources.


המהלך של קרן הפנסיה הניו יורקית מגיע מספר ימים לאחר שפאנל המומחים של האו"ם לנושא האקלים פרסם דו"ח לפיו ההתחממות הגלובלית על סף יציאה משליטה, וכינה את ממצאיו "הסוף לדלקי מאובנים ופחם".
חברות השקעה גדולות, כמו בלאקרוק, העריכו מחדש את אחזקותיהן ביצרניות דלקי מאובנים, וקראו למנהלי חברות אנרגיה להפחית את הפליטות ולהתכונן לעולם עם פחות פליטות פחמן.
לפי רויטרס, לאחר שתשלים את סקירת ההשקעות שלה בפצלי השמן, הודיעה הקרן שמטרתה הבאה היא סקירת השקעותיה בחברות נפט וצינורות גז.

1 צפייה בגלריה
צינור קיסטטון  פלדה XL
צינור קיסטטון  פלדה XL
צינורות גז. הבאים בתור
(צילום: איי אף פי)

פיוניר מסרה שהיא מצפה לעבוד יחד עם המפקח מטעם מדינת ניו יורק, ושהיא מחויבת להפחתת הפליטות וניצול האנרגיה. "אנו נמצאים בקשר עם המשקיעים שלנו כדי לוודא שאנחנו מגיבים לחששותיהם", מסרה החברה.
"הצהרת הקרן מאוד חשובה בהתחשב בגודלה. היא משפיעה על כל הנושאים הקשורים להשקעות", אמר ריצ'רד ברוקס מקבוצת האקטיביזם הסביבתית Stand.earth.
הקרן שמנהלת 268 מיליארד דולר כבר מכרה מספר אחזקות בחברות פחם, וחשפה אתמול שהיא תגביל השקעות בחברות אחרות, כולל בחברות כריית הפחם ניו הופ ו-ווייטהייבן. הסקירה המערכתית של ההשקעות באנרגיה אמורה להביא למצב של אפס פליטות שמיוצרות ע"י החברות שבתיק ההשקעות שלה עד 2040.
קרן הפרישה המשותפת של ניו יורק (New York Common Retirement Fund) אסרה לאחרונה על השקעות בשש חברות נפט קנדיות, כולל אקסון אימפריאל אויל, ו-Canadian Natural Resources.