סגור

הקורונה באוסטרליה: הקנסות על מפירי בידוד בסידני יגדלו פי חמישה

אנשים שיפרו בידוד או ישקרו בחקירות אפידמיולוגיות צפויים לקנס של עד 3,700 דולר; ראשת ממשלת ניו סאות' ויילס: "אנחנו במצב החמור ביותר מאז פרוץ המגיפה"


הרשויות באוסטרליה הגדילו את הקנסות המוטלים על אנשים המפרים את הסגר בסידני, זאת במקביל להרחבת הסגר על מדינת ניו סאות' ויילס כולה, על רקע זינוק במספר הנדבקים היומי בקורונה.לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, המשטרה תחלק דו"חות של עד 5,000 דולר אוסטרלי (3,700 דולר) לכל מי שמפר את הוראות השהייה בבית או משקר בחקירה אפידמיולוגית. עד כה הקנס על הפרת בידוד עמד על 1,000 דולר אוסטרלי.
ראשת ממשלת ניו סאות' ויילס, גלדיס ברג'יקייאן, אמרה במסיבת עיתונאים כי "עלינו להבין שזה המצב החמור ביותר שבו היתה המדינה מאז היום הראשון, ולמרבה הצער לפיכך זה גם המצב הגרוע ביותר שבו אוסטרליה הייתה מתחילת המגפה".
מספר הנדבקים החדשים בקהילה עלה ל-466 ביממה האחרונה, והיום דווח על ארבעה מתים נוספים מהנגיף. מאז תחילת המגפה מתו בניו סאות' ויילס 42 אנשים מקורונה.
בעקבות זאת, קרוב לוודאי שהסגר שהוטל בסידני לתשעה שבועות ואמור להסתיים ב-28 באוגוסט - יוארך. עם זאת, הרשויות הודיעו כי ישקלו להקל חלק מההגבלות אם מספיק אנשים יתחסנו ומספר הנדבקים יירד. "אנחנו נתגבר על זה, אבל ספטמבר ואוקטובר יהיו חודשים קשים", הוסיפה ברג'יקיאן. "זו מלחמה במובנה המילולי ביותר, ואנחנו נמצאים במלחמה כבר זמן מה אבל לא בעוצמה הזו".


1 צפייה בגלריה
סגר 2 ב סידני אוסטרליה 26.6
סגר 2 ב סידני אוסטרליה 26.6
הסגר בסידני
(רויטרס)
בשבוע הבא יוצבו מאות חיילים נוספים בסידני כדי לעזור לאכוף את הסגר. לפי ההנחיות, חתונות והלוויות יזכו ל"תקופת חסד", ויהיה ניתן לקיים אותן ביום ראשון, אך בתי הספר ברחבי המדינה יישארו סגורים. פול זהארה, יו"ר איגוד הקמעונאים האוסטרלי' אמר כי העלות לכלכלה של הרחבת הסגר לכל המדינה עלולה להגיע ל-1.1 מיליארד דולר בשבוע.
"הקנסות הללו הם מהגבוהים ביותר שראיתי. נתחיל לחלק את הדו"חות כבר היום", אמר מפקד משטרת ניו סאות' ויילס, מיק פולר. "האנשים שהצליחו לעקוף את ההנחיות, יצאו לחופשות משפחתיות לאזורים אחרים - זה הכל נגמר".
המדינה השכנה ויקטוריה נמצאת תחת סגר כבר שבועיים.
באוסטרליה הצליחו לשמור עד כה על מספרים נמוכים יחסית של תחלואה – מעל 38 אלף נדבקים ו-952 מתים.