סגור
שרת האוצר ג'נט ילן
שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן (צילום: AP/Ajit Solanki)

ילן: ההשפעה של המלחמה על הכלכלה העולמית מוגבלת עד כה

שרת האוצר האמריקאית אמרה את הדברים בכנס APEC בסן פרנסיסקו, אך הזהירה מהסיכונים הפוטנציאליים אם המלחמה תימשך או תתרחב. לדבריה, "חשוב שנעבוד ביחד כדי שהעימות בין ישראל וחמאס לא ייהפך לעימות כלל אזורי"

שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן אמרה כי הכלכלה העולמית עוד לא חוותה "השלכות כלכליות משמעותיות" כתוצאה מהמלחמה בעזה. ילן דיברה בכנס לשיתוף פעולה כלכלי באסיה והפסיפיק (APEC) המתקיים בסן פרנסיסקו, וציינה כי שרי האוצר המשתתפים כן דנו בסיכונים הכלכליים הפוטנציאליים אם המלחמה תימשך זמן מה.
"התפיסה הרווחת היא שחשוב שכולנו נעבוד ביחד כדי לעשות כל שיבכולתנו לבלום את העימות בין ישראל לחמאס כדי שלא יהפוך לעימות כלל אזורי", אמרה.
ילן קראה בדבריה לנציגי 21 הכלכלות המשתתפות בכנס לעבוד ביחד כדי לשפר את הביצועים הכלכליים, לקדם את המעבר לאנרגיה מתחדשת ולהפחית את רמות העוני.
"עלינו לשפר עוד את התחזית הכלכלית ארוכת הטווח על ידי חיזוק היצע העובדים, החדשנות וההשקעה בתשתיות, בדרכים שהן גם ידידותיות לסביבה וגם מצמצמות את אי השוויון", אמרה. "עלינו לשים עצמנו על מסלול צמיחה בר קיימא, שבו נגן על כדור הארץ ובו זמנית נספק לכלכלות שלנו אנרגיה נקייה הנחוצה לצמיחה".
בכנס משתתף גם נשיא סין שי ג'ינפינג, שאף מתוכנן להיפגש מחר (ד') עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, לראשונה מזה כשנה.
במסיבת עיתונאים שערכה אמש התייחסה ילן גם להחלטת סוכנות דירוג האשראי מודי'ס להוריד את אופק הדירוג האמריקאי מיציב לשלילי. "זו החלטה שאיני מסכימה איתה", אמרה. "הממשל מחויב לגמרי לתוכנית פיסקאלית יציבה".