סגור

יצרנית אופני ראלי נמכרת תמורת 1.77 מיליארד דולר

חברת Accell, יצרנית מותגי האופניים ראלי, ספרטה ובטפוס, נרכשת בידי KKR. ההצעה של 58 יורו למניה במזומן מייצגת פרמיה של 26% על מחיר הסגירה של Accell ב-21 בינואר, ופרמיה של 42% על הערכת השווי הרבעונית הממוצעת של המניה

קונסורציום בראשות חברת KKR ירכוש את Accell Group, יצרנית מותגי האופניים ראלי, ספרטה ובטפוס, ב-1.56 מיליארד יורו (1.77 מיליארד דולר).
העסקה היא סימן נוסף לעניין העולה של משקיעים בתעשיית האופניים החשמליים, לאחר שחברת האופניים ההולנדית ון מוף גייסה 128 מיליון דולר מחברת הילהאוס קפיטל בשנה שעברה, כדי לממן את התרחבותה בארצות הברית, ולאחר שחברת סרברוס קפיטל ביצעה ניסיון השתלטות כושל על חברת Dorel Industries הקנדית.
1 צפייה בגלריה
אופנים אופני ראלי
אופנים אופני ראלי
אופני ראלי
(צילום: biketoworkday)
ההצעה של 58 יורו למניה במזומן מייצגת פרמיה של 26% על מחיר הסגירה של Accell ב-21 בינואר, ופרמיה של 42% על הערכת השווי הרבעונית הממוצעת של המניה, כך על פי הודעת החברה. "הקונסורציום מחויב לפיתוחה של הולנד כבירה העולמית של האופניים, על ידי ביסוס מעמדה המוביל של החברה בשוק האופניים החשמליות האירופי, והמשך צמיחת המותגים המסורתיים שלה", אמר דאן קונטנבלט, שותף ב-KKR.
ההצעה אמורה להיות מוגשת ברבעון השני לאחר שתאושר, ולהיסגר ברבעון השלישי. יו"ר Accell, רוב טר האר, אמר שדירקטוריון החברה תומך בעסקה פה אחד, כיוון שהיא מציעה "ערך מפתה ומידי עבור בעלי המניות", והיא תעזור לחברה מבחינה אסטרטגית. תעשיית האופניים היתה אחת המנצחות הגדולות של מגפת הקורונה, עם אקסל שדיווחה על עלייה של 17% במכירותיה ב-2020, לרמה של 1.3 מיליארד יורו, ועם צמיחה חזקה בתחום האופניים החשמליים, שביססו את עצמם כאמצעי תחבורה חלופי יעיל.
בדצמבר דיווחה Accell שמכירותיה ב-2021 עד נובמבר עלו ב-4.4% למרות "המחסור העולמי בחומרי גלם". מנכ"ל Accell, טון אנבייק, שיישאר בתפקידו, אמר שהוא מאמין ש-KKR לא תחפש למכור את Accell מהר וברווח. רכיבת אופניים "היא העתיד והפתרון לבעיות חברתיות ועירוניות רבות", הוא אמר. שתי בעלות המניות הגדולות של הקבוצה, טסלין ו-Hoogh Blarick, שמחזיקות ב-10% וב-7.5% מהמניות בהתאמה, אמרו שיתמכו בעסקה. Accell דחתה הצעת רכישה לפי 33 יורו למניה ב-2017, אותה הגישה חברת פון אחזקות (Pon Holdings), הבעלים של מותגי האופניים Gazelle, סנטה קרוז, ואורבן ארוו.