סגור

"מדאם אינפלציה": הבילד הגרמני פותח חזית נגד כריסטין לגארד

לאחר שמדד המחירים באירופה זינק לשיא של 13 שנים, פרסם העיתון הפופולרי בגרמניה מאמר חריף נגד נשיאת הבנק האירופי המרכזי, שבו האשים אותה בהרס החסכונות של אזרחים מן השורה בעוד היא משתכרת משכורות גבוהות ולובשת בגדי מעצבים. דובר מטעם ה-ECB: "לגארד מכירה בכך שהאינפלציה מדאיגה את האזרחים"

"מדאם אינפלציה" - כך בחר עיתון "בילד" הגרמני לכנות את נשיאת הבנק האירופי המרכזי (ECB) כריסטין לגארד במאמר חריף שפרסם נגדה במסגרתו הוא תקף את הסובלנות שמגלה לגארד כלפי התחזקות האינפלציה והאשים אותה ב"הרס הרווחים והחסכונות של אנשים מן השורה".
המאמר מהווה המשך למתקפה דומה שפתח "בילד" נגד קודמה של לגארד מריו דראגי ב-2019, והוא עשוי לאותת על הכעס של הציבור הגרמני כלפי הבנק האירופי המרכזי בעת הנוכחית. ביום חמישי הותיר הבנק את הריבית ללא שינוי, אף שמדד המחירים באירופה הגיע לשיא של 13 שנים.
1 צפייה בגלריה
הפרסום בבילד הגרמני נגד לגארד
הפרסום בבילד הגרמני נגד לגארד
הפרסום ב"בילד" הגרמני נגד לגארד
(צילום מתוך אתר הבילד)
העיתון כינה את לגארד "מדאם אינפלציה", וטען שהיא מקבלת שכר גבוה וחובבת בגדי מעצבים, והקשיים של אנשים מן השורה אינם נוגעים לה. "כריסטין לגארד גורמת להתמוססות של הפנסיה, השכר והחסכונות", נכתב בעיתון.
כשנשאלה על המאמר ב"בילד" על ידי רויטרס ציינה דוברת מטעם ה-ECB כי במסיבת העיתונאים שלה ביום חמישי לגארד הכירה בכך שהאינפלציה מדאיגה את האזרחים.
המתקפה של "בילד" מגיעה שבוע לאחר שנגיד הבנק הגרמני ינס ויידמן, מבקר גלוי של מדיניות ה-ECB, עזב את תפקידו בטענה שעשר שנים בתפקיד מספיקות, תוך שהוא מתריע גם על סיכוני האינפלציה.
האינפלציה בגוש היורו הגיעה החודש ל-4.1%, שיא בכל הזמנים, בעוד האינפלציה הגרמנית אף גבוהה יותר, וככל הנראה תתקרב ל-5% עד סוף השנה.