סגור

טים קוק: "כנראה שלא אהיה באפל עוד עשר שנים"

עם זאת, מנכ"ל אפל הדגיש בראיון לניו יורק טיימס כי נכון לעכשיו הוא מרגיש נהדר, ו"התאריך הזה כלל לא באופק". קוק התייחס גם לאילון מאסק ואמר כי טסלה "עשתה עבודה יוצאת מהכלל בתחום המכוניות החשמליות". ומה חושב מנכ"ל אפל על אפל TV?


טים קוק עובד באפל כבר 23 שנים, מתוכן קרוב לעשור בתפקיד המנכ"ל, אך לא בטוח שהוא רואה עצמו באותו המקום גם עוד עשר שנים מעכשיו. "אני מרגיש נהדר עכשיו, והתאריך הזה כלל לא באופק", אמר כשהתארח בפודקאסט Sway של הניו יורק טיימס. "אבל עשר שנים זה הרבה זמן, וכנראה שלא אהיה עוד עשר שנים".
קוק (60) התייחס בריאיון לשלל נושאים, ביניהם טענתו של אלון מאסק כי ניסה לפנות לאפל לגבי האפשרות של מכירת המכוניות החשמליות של טסלה בחברה. לפי קוק, הוא מעולם לא שוחח עם מאסק אך הוא חש הערכה וכבוד רב לחברה שהקים. "אני חושב שטסלה עשתה עבודה יוצאת מהכלל לא רק בביסוס ההובלה שלה, אלא גם בשמירה על ההובלה למשך זמן רב בתחום המכוניות החשמליות", אמר קוק.
גם זאת, במקביל נמנע קוק מלחשוף פרטים לגבי התכניות של אפל בנוגע לסקטור המכוניות החשמליות. "אנחנו עוד נראה מה אפל תעשה. אנחנו חוקרים כל כך הרבה דברים ברמה הפנימית, ורבים מהם לא רואים אור יום. איני אומר שזה אחד מאלה".
קוק התייחס גם להסרה של האפליקציה השנויה במחלוקת פרלר מחנות האפליקציות של אפל. "במובנים רבים זו הייתה החלטה פשוטה, כי הם לא צייתו לכללים של האפ סטור", הסביר. "אי אפשר לעודד אלימות או לאפשר לאחרים לעודד אלימות. אסור לאפשר דברי שטנה. הם עברו מפיקוח מסוים לשום פיקוח".

2 צפייה בגלריה
טים קוק מנכ"ל אפל אירוע השקת אייפון 12
טים קוק מנכ"ל אפל אירוע השקת אייפון 12
טים קוק מנכ"ל אפל אירוע השקת אייפון 12
(צילום מסך: אפל)

עם זאת, הוא הוסיף כי הוא מקווה שהם עוד ישובו. "אנחנו עובדים קשה כדי להביא אנשים לחנות, ולא כדי להסיר אותם מהחנות...אני חושב שעדיף שיהיו יותר רשתות חברתיות מאשר פחות". בכל זאת הוא שב והביע דאגה מכוחן של הרשתות החברתיות. "אותם כלים שמשמשים לטרגט אנשים בפרסומות משמשים לטרגט אנשים להפצת מידע שגוי או מטרות קיצוניות. אני מאד מודאג מכך", הודה.
הדברים של קוק יוחסו בעיקר להשפעה של הרשתות החברתיות בגרימת המהומות האלימות בגבעת הקפיטול בעת אישור ניצחונו של ג'ו ביידן לנשיאות. "זה היה אחד הימים האפלים בהיסטוריה שלנו, והוא הוצג בפני כולנו. הרגשתי כאילו זה סרט או משהו כזה, שזה משהו לא אמיתי שלא ייתכן שזה קורה בארה"ב".

2 צפייה בגלריה
טים קוק מנכל אפל עם מק 10.11.20
טים קוק מנכל אפל עם מק 10.11.20
טים קוק מנכל אפל עם מק 10.11.20
(צילום מסך: Apple)
בהמשך התייחס קוק גם לסכסוך המתוקשר של אפל עם אפיק גיימס, מפתחת משחק המחשב הפופולארי פורטנייט, שגרם להסרתה גם כן מחנות האפליקציות. "היה מדובר בציות לחוקים ולהנחיות בחנות האפליקציות", טען. "הם עשו זאת במשך שנים ופתאום החליטו שהם לא רוצים לציית יותר לחוקים, והם העבירו משהו דרך הפיקוח על האפליקציות ולאחר שעבר שינו אותו בשרת, כך שזה היה צעד של מרמה. אז אנחנו הולכים לבית המשפט. אנחנו באים לספר את הצד שלנו".
לפי קוק, החברה מבצעת השקעות משמעותיות בשירות הסטרימינג אפל טי.וי פלוס. "בדיוק כמו הגישה שלנו במוצרים, אנחנו רוצים לעשות את הכי טוב, לא הכי הרבה, ולכן באפל פלוס אנחנו רוצים תכנים מקוריים בלבד". פירוש הדבר שהם יבנו את ספריית התכנים לאורך זמן. "אנחנו משקיעים בזה את הכל. זה לא תחביב", הדגיש.