שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אחרי גוגל: גם אפל ואמזון מפסיקות את הקשר עם פרלר

לאחר המהומות האלימות בגבעת הקפיטול בוושינגטון בסוף השבוע ענקיות הטכנולוגיה החלו לחסום שירותים לרשת החברתית שזוכה לפופולריות בקרב הימין הקיצוני בארה"ב כפלטפורמה שאינה מפקחת על תכנים. עתה, אפל משהה את פרלר מחנות האפליקציות ואמזון מפסיקה לספק לה שירותי ענן

חדשות חוץ 10:2210.01.21
מכה נוספת לפרלר (Parler), הרשת החברתית שזכתה לפופולריות בקרב הימין הקיצוני בארה״ב, אפל ואמזון הולכות בעקבות גוגל ומתנערות מהפלטפורמה. האפליקציה הושעתה מהאפסטור ואמזון תחדול מלספק לה שירותי ענן, כך על פי ה"וול סטריט ג'ורנל".

 

 

המהלך של ענקיות הטכנולוגיה כנגד הרשת החברתית הוא רק חלק מהמאמצים האחרונים שלהן להקשיח את מדיניות פיקוח התכנים שלהן בעקבות פלישת תומכי טראמפ לבניין הקפיטול בשבוע שעבר. שתי החברות מסרו כי פרלר לא הוכיחה בשיחות שניהלו עמה כי ביכולתה לצנזר בצורה הולמת איומים וקריאות לאלימות בפלטפורמה.

 

"מאז ומתמיד תמכנו בייצוג דעות מגוונות באפסטור, אך אין מקום בפלטפורמה שלנו לאיומים וקריאות לעידוד אלימות ופעילות לא חוקית", נמסר בהצהרה שפרסמה אפל, "בפרלר לא נקטו בצעדים הולמים לפתור את בעיית תרבות האיומים האלימים". מאמזון נמסר כי נרשמה עלייה בתכנים האלימים שפורסמו בפרלר בעוד שהיא לא נקטה די מאמצים בכדי למנוע אותם ובכך הפרה את תקנון החברה".

 

ההודעות של אפל ואמזון הגיעו יום לאחר שבגוגל השעו את פרלר מחנות האפליקציות, בטענה להפרות של החוקים לפיקוח על התכנים באפליקציות. עם זאת, להכרזה של אמזון תהיה השפעה גדולה יותר מאשר הפעולות של גוגל ואפל, שכן הפסקת התמיכה בשירותי הענן של אמזון (AWS) פירושה כי האתר של פרלר יוסר מהאינטרנט עקב חוסר היכולת של החברה לאחסון את המידע.

 

פרלר החלה לצבור תאוצה בחודש נובמבר, אז חברות המדיה החברתית הגדולות, בראשן פייסבוק וטוויטר, החלו לפעול בצורה אגרסיבית יותר לפיקוח על התכנים ברשתות החברתיות. המאמצים הללו הגיעו לשיא בסוף השבוע הזה כשטוויטר החליטה לחסום לצמיתות את חשבונו האישי של הנשיא היוצא דונלד טראמפ.
אפליקציית פרלר נחסמה אפליקציית פרלר נחסמה צילום: איי אף פי

 

פרלר מיצבה עצמה כאלטרנטיבה לפלטפורמות הגדולות. החוקים בה לא אסרו על פרסום דברי שטנה או מידע כוזב. עם זאת, בחברה טענו כי הם עובדים על שיפור תהליכי הפיקוח על התכנים, ובימים האחרונים אף הכפילו את המתנדבים שעוברים על התכנים. לדברי סמנכ"ל התפעול של החברה, ג'פרי וורניק המתנדבים קיבלו הוראה לחפש תכנים שעלולים להתפרש כקריאה לאלימות בתוך התגובות והבהיר שבחברה מתכוונים גם להעסיק עובדים חדשים על מנת להגביר את המאמצים.

 

אולם, חברות הטכנולוגיה טענו כי המאמצים הללו לא מספיקים ולכן הוסרה מחנויות האפליקציות ומשירותי הענן של אמזון. מנכ"ל פרלר ג'ון מאצה טען בתגובה כי מדובר בהתקפה מתואמת מצד ענקיות הטכנולוגיה כנגד החברה בניסיון לעצור את התחרות נגדן. "הצלחנו מהר מדי. המלחמה על תחרות חופשית וחופש הביטוי רק תמשיך, אל תספידו אותנו עדיין", אמר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x