סגור
חיפוש

מנכ"ל סטארט-אפ של 2 מיליארד דולר נטל LSD בעבודה והודח

ג'סטין ז'ו לקח את הסם שאינו חוקי בארה"ב לפני ישיבה של סטארט-אפ השיווק Iterable; ז'ו אמר שהתנסה בנטילת כמות קטנה של הסם בניסיון להעצים את המיקוד שלו

סטארט-אפ השיווק Iterable פיטר את מנכ"לו עקב הפרות של מדיניות החברה, כך הודיעה החברה לעובדיה אתמול (ב'). המנכ"ל המפוטר, ג'סטין ז'ו, אמר שהסיבה למהלך היא שנטל סם מסוג LSD, שאינו חוקי בארה"ב, לפני פגישה שהתקיימה בשנת 2019.

ז'ו אמר שהתנסה בנטילת כמות קטנה של הסם, או מה שמכונה מיקרודוסינג, בניסיון להעצים את המיקוד שלו. במייל שנשלח לעובדי החברה, אמר אחד המייסדים אנדרו בוני, שפיטוריו של ז'ו מגיעים בעקבות הפרות של "ספר הנחיות ההתנהגות של החברה, מדיניותה וערכיה". הדירקטוריון החליף את ז'ו בבוני, בתפקידו כמנכ"ל, כך כתב בוני.
"התנהגותו של ז'ו ערערה את אמון הדירקטוריון ביכולתו להוביל את החברה קדימה", כתב בוני. הוא תיאר את ז'ו כ"ממציא ברמה עולמית ובעל מחשבה יצירתית, שחזונו ותשוקתו יישארו חלק מתרבות החברה". למרות ששימוש בסמים כמו LSD עודנו שנוי במחלוקת, הם זוכים בשנים האחרונות לקבלה יחסית בעמק הסיליקון ובחוגים רפואיים מסוימים. סטיב ג'ובס, מייסד אפל, אמר לביוגרף שלו ש"נטילת LSD הייתה חוויה עמוקה, אחת מהחשובות ביותר בחיי".

1 צפייה בגלריה
Justin Zhu ג'סטין ז'ו מנכ"ל מודח של Iterable
Justin Zhu ג'סטין ז'ו מנכ"ל מודח של Iterable
ג'סטין ז'ו, המנכ"ל מודח של Iterable
(Iterable Inc)

MDMA, הידוע גם בשם אקסטזי, נמצא כעת בשלב השלישי של ניסוי מטעם מנהל המזון והתרופות האמריקאי כטיפול בתסמונת פוסט טראומתית.
Iterable נוסדה ב-2013 וצמחה במהירות, לאחר שמשכה לקוחות כמו חברת DoorDash ו-Zillow. משקיעיה כוללים את אינדקס וונצ'רס, צ'רלס ריברס וונצ'רס, ו-Viking Global Investors. שוויה מוערך בשני מיליארד דולר, על פי חברת המחקר PitchBook.