סגור

איקאה תיצור לראשונה כיסויי ספה מג’ינס ממוחזר

ענקית הרהיטים השבדית תשתף פעולה עם חברת הג'ינסים ההולנדית MUD. כל כיסוי ספה יורכב מ-40% בד ג'ינס ממוחזר ויסייע לצמצם את פליטת הפחמן ב-67% בהשוואה לייצור בדי ג'ינס בדרך המסורתית

איקאה תשתף פעולה עם חברת הג’ינסים ההולנדית MUD ליצירת מהדורה מוגבלת של כיסויים לספה מג’ינס ממוחזר, כך מדווח מגזין העיצוב האוס ביוטיפל. המהלך הוא חלק מקמפיין הקיימות של חברת הרהיטים השבדית.


הכיסוי של הספה יורכב מ־40% בד ג’ינס ממוחזר, לשם כך ידרשו שני זוגות ג’ינס בכל פעם. יתרה מכך, כל כיסוי יעזור לחסוך 27 אלף ליטרים של מים ולצמצם את פליטת הפחמן ב־67% בהשוואה לייצור בדי ג’ינס בצורה המסורתית בתעשייה.
הכיסויים שכאמור יתאימו רק לספות הפופולאריות מדגם KLIPPAN של החברה יימכרו בתשע מדינות בלבד: בריטניה, גרמניה, הולנד, אירלנד, אוסטריה, שוויץ, בלגיה, צרפת ואיטליה.

1 צפייה בגלריה
איקאה ספה ג'ינס ממוחזר
איקאה ספה ג'ינס ממוחזר
ספת קליפאן של איקאה עם כיסוי ג'ינס ממוחזר
(צילום: איקאה)

“ספת קליפאן היא מוצר אייקוני של איקאה. בכך שאנחנו מציעים כיסוי לספה המיוצר מחומרים ממוחזרים, אנחנו יכולים לעזור ללקוחות לחדש את הספה שלהם תוך שימוש חוזר בחומרים”, מסר פיוטר יעקוביאק, בכיר בחטיבת החדשנות והעסקים החדשים באיקאה שבדיה. “אנחנו שמחים לעבוד עם MUD ג’ינס כדי לייצר את הכיסוי לספה מג’ינס ממוחזר. הפעולה הפשוטה הזו תזרים דם חדש בספות ובג’ינסים המשומשים”.
שיתוף הפעולה בין החברות נועד גם לצמצם פסולת, שכן פחות מ־1% מג’ינסים משומשים ממוחזרים כיום והופכים לבגדים חדשים. “איקאה רוצה לצמוח בתוך גבולות כדור הארץ. אנחנו מאמינים שכל החומרים הם בעלי חשיבות ואין לבזבז אותם”, הוסיפה מאלין נורדין מאיקאה.