סגור

הצעצוע החדש של בזוס: הזמין סופר-יאכטה באורך 127 מטר

לפי דיווח בביזנס אינסיידר, מייסד אמזון הזמין את היאכטה, "אחת המפוארות ביותר שקיימות", מחברת הספנות ההולנדית Oceanco. לפי הדיווח הוא הזמין יאכטה נוספת, קטנה יותר, שתכלול מנחת מסוקים

ג'ף בזוס מתכוון לכבוש גם את האוקיינוסים. מייסד אמזון הזמין את הבנייה של יאכטה באורך 127 מטרים מחברת הספנות ההולנדית Oceanco, כך לפי פרק בספר Amazon Unbound של בראד סטון שמתוכנן להתפרסם בקרוב. כך לפי דיווח בביזנס אינסיידר.


היאכטה צפויה להיות "אחת היאכטות המפוארות ביותר שקיימות", אך מעבר לכך לא פורסמו יותר מדי פרטים. עם זאת, לפי הספר בזוס הזמין גם יאכטה קטנה יותר שתכלול מנחת מסוקים. בת זוגו של בזוס, לורן סנצ'ז היא טייסת מסוקים מוסמכת ולפי סטון בזוס לקח כמה שיעורי טיסה גם כן.
מבזוס לא התקבלה תגובה לדיווח.

2 צפייה בגלריה
ג’ף בזוס וחברתו לורן סנצ’ז מתנשקים ב ווימבלדון
ג’ף בזוס וחברתו לורן סנצ’ז מתנשקים ב ווימבלדון
ג’ף בזוס וזוגתו לורן סנצ’ז מתנשקים בווימבלדון
(צילום: גטי אימג'ס)

יאכטות ענק נחשבו לפריט חובה לעשירי העל, אך בזוס שמחזיק בתואר האדם העשיר בעולם כבר כשלוש שנים עם הון שעומד כעת על 193 מיליארד דולר, עד כה לא החזיק בספינה משל עצמו. זה כמובן לא מנע ממנו לנפוש ביאכטות מפוארות. כך למשל בקיץ 2019 הוא וסנצ'ז נצפו על סיפונה של יאכטה השייכת לאייל הבידור דיוויד גפן, וכן על יאכטה שבבעלותה של מעצבת האופנה דיאן פון פירסטנברג. השנה בני הזוג נצפו על יאכטה נוספת, הפעם בקאבו סן לוקאס במקסיקו.

2 צפייה בגלריה
ג'ף בזוס ו לורן סאנשז המאהבת שלו
ג'ף בזוס ו לורן סאנשז המאהבת שלו
בזוס וסנצ'ז
(צילומים: איי פי , גטי אימג'ס)

היאכטה קרוב לוודאי תגיע לידיו של בזוס במקביל לפרישתו המתוכננת מאמזון ברבעון השלישי של השנה. בזוס הכריז בפברואר על כוונתו לפרוש מתפקיד מנכ"ל ענקית המסחר המקוון שהקים, ויוחלף על ידי אנדי ג'אסי. הוא אמר באותו הזמן כי בכוונתו להישאר מעורב ביוזמות חשובות בחברה, אך מטרתו העיקרית היא להשקיע את רוב זמנו במטרות נדבניות, כולל הקרן שהקים למלחמה במשבר האקלים. הוא גם ימשיך להיות מעורב בשאר החברות שלו, ביניהן העיתון וושינגטון פוסט שרכש ב-2013 וחברת חקר החלל בלו אוריג'ן.