סגור

סמנכ"ל הכספים בקבוצת טראמפ הסגיר את עצמו לקראת הדיון בתביעה שהוגשה נגדו

אתמול פסק חבר מושבעים להגיש כתבי אישום נגד וויסלברג והחברה על עבירות מס בעקבות החקירה שביקשה לברר אם בקבוצת טראמפ זייפו את התוצאות הפיננסיות לצרכי הטבות מס וביטוח


אלן וויסלברג, סמנכ"ל הכספים של קבוצת טראמפ, הסגיר עצמו לרשויות במנהטן, כך מדווח הניו יורק טיימס. לפי הדיווח, וויסלברג הגיע למשרד התובע המחוזי בשעה 6.20 בבוקר מלווה בעורך דינו.
ווייסלברג, שנחשב היה מקורב לנשיא לשעבר דונלד טראמפ, צפוי להופיע בבית המשפט בהמשך היום במסגרת חקירת משרד התובע המחוזי של מנהטן בחשד לעבירות מס שבוצעו בחברה. הוא הסגיר עצמו לאחר שאתמול פסק חבר מושבעים גדול להגיש כתבי אישום נגד וויסלברג והחברה. פרטים בנוגע לאישומים עצמם עוד לא נחשפו.
1 צפייה בגלריה
אלן ווייסלברג
אלן ווייסלברג
אלן וויסלברג עם טראמפ
(רויטרס)
כתבי האישום הללו הם תוצר של חקירה שארכה שנתיים ע"י התובע המחוזי סיירוס ואנס, והחלה ממעקב אחר כספי שתיקה ששילם עורך דינו לשעבר של טראמפ, מייקל כהן, וכללה אף עתירה לבית המשפט הגבוה לחשיפת מסמכי המס של הארגון.
לפי הדיווחים, החקירה התמקדה בסופו של דבר בשאלה האם בארגון זייפו את התוצאות הפיננסיות לצרכי הטבות מס וביטוח. התובעים מנסים להפעיל על וויסלברג לחץ כדי שישתף פעולה בחקירה. לשם כך, בדקו האם הוא שילם מס על הטבות שקיבל מהחברה כמו שכר לימוד בבית הספר הפרטי של נכדו וחוזי שכירות.