שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

התמונה של ראש הממשלה הצעירה בעולם שעוררה סערה

סאנה מרין, ראש ממשלת פינלנד בת ה-35, חוללה מיני-סערה כשהצטלמה לשער מגזין כשהיא לובשת בלייזר בלבד, בלי חזייה מתחתיו. התמונה עוררה ביקורת, אך גם גלי תמיכה במרין, שסיפרה בראיון על הדרישות התובעניות בתפקיד והקושי באיזון בין העבודה וחיי המשפחה. גברים ונשים העלו ברשתות החברתיות תמונות שלהם לבושים ולבושות בבלייזר עם ההאשטג #imwithsanna

שירות כלכליסט 08:4117.10.20

צילומים של ראש ממשלת פינלנד סאנה מרין לשער מגזין עוררו סערה לא קטנה במדינה.  

 

סאנה מרין (35), שהפכה לראש הממשלה הצעירה בעולם כשמונתה לתפקיד בשנה שעברה, הצטלמה לגיליון אוקטובר של מגזין טרנדי (Trendi) כשהיא לובשת בלייזר בלבד, בלי חזייה מתחתיו.

התמונה, שהופיעה על שער המגזין עוררה תגובות רבות בקרב הקוראים. לפי מארי פאאלוסאלו – יוסינמאקי מקבוצת A-lehdet, המוציאה לאור של המגזין, הם ספגו ביקורת נוקבת במדיה החברתית וגם גילויי תמיכה מיד לאחר שהמגזין פורסם ב-9 באוקטובר. "באופן כללי מדובר בגברים שאמרו שזה לא נכון, ונשים שחשבו שזה פשוט נהדר", הסבירה בריאיון ל-CNN. "זה מעט הפתיע אותנו. כבר פרסמנו תמונות מסוג זה, הרי זה מגזין אופנה לנשים אז כבר הצגנו נשים מפורסמות לבושות בבלייזר בלי חולצה מתחת במשך שנים, ואף פעם לא קיבלנו תגובות מסוג זה".

 

 

חלק מהביקורת נגעה לכך שראש הממשלה מצטלמת למגזין נשים בכלל ולכך שהיא עושה זאת בתקופה שבה המדינה מתמודדת על מגיפת הקורונה בפרט. "זה נתפס כבזבוז הזמן של ראש הממשלה", הסבירה פאאלוסאלו – יוסינמאקי. יזם פיני אף פרסם פוסט שבו טען כי היא "רק מחפשת תשומת לב".

 

בכתבה עצמה דיברה מרין על הדרישות הנלוות לעבודה תובענית שכזו, העייפות והקושי באיזון בין העבודה וחיי המשפחה, כך שחלק מהתגובות במדיה החברתית הביעו גם תמיכה, ונשים וגברים העלו תמונות שלהם לבושים ולבושות בבלייזר עם ההאשטאג #imwithsanna (אני עם סאנה). היא אף הדגישה בריאיון כי ברצונה "להתמקד בפוליטיקה, לא במראה שלי".

 

 

"אני חושבת שזה מבטא את העובדה שלנשים נמאס שמגבילים אותן ואומרים להן איך להתנהג ולהתלבש, ושהן נשפטות לפי המראה שלהן – אם את צעירה ויפה אי אפשר לקחת אותך ברצינות", ציינה עוד.

 

מרין אינה הפוליטיקאית הראשונה שסופגת ביקורת על הופעתה. כך למשל ב-2016, ספגה ראש ממשלת בריטניה לשעבר תרזה מיי לא מעט אש לאחר שצולמה במכנסי עור לעיתון הסנדיי טיימס.

 

ממשרדה של מרין לא נמסרה תגובה.

הצטרפו לטלגרם של כלכליסט והישארו מעודכנים. לחצו כאן

x