שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

מנהיגה חדשה לפינלנד - סאנה מארין, בת 34, ראש הממשלה הצעירה בעולם

מארין, שרת התחבורה, נבחרה לראשת המפלגה הגדולה בקואליציה והיא תמונה מטעמה בימים הקרובים לעמוד בראש ממשלת פינלנד: "מעולם לא חשבתי על הגיל או המגדר שלי, אלא על הסיבות שהובילו אותי לפוליטיקה"; בקואליציה של מארין שותפות חמש מפלגות, כולן בהנהגת נשים

שירות כלכליסט 08:5709.12.19

מנהיגה חדשה לפינלנד: שרת התחבורה של פינלנד סאנה מארין (Sanna Marin) מונתה לתפקיד ראש המפלגה הסוציאל דמוקרטית, המפלגה הגדולה בקואליציה (שבה חברות 5 מפלגות), ולפיכך תמונה בימים הקרובים לתפקיד ראשת ממשלת פינלנד.

 

המינוי של מארין מגיע לאחר התפטרותו של ראש הממשלה היוצא אנטי רין ביום שלישי שעבר (Antti Rinne), בעקבות משבר האמון שנוצר מול חלק מהקואליציה בעקבות התנהלותו מול שביתת שירותי הדואר.

 

 

סאנה מארין, ראשת הממשלה הנכנסת של פינלנד סאנה מארין, ראשת הממשלה הנכנסת של פינלנד צילום: גטי אימג'ס

 

מארין, בת 34 (נולדה ב-16 בנובמבר 1985), האישה השלישית שתעמוד בראש ממשלת פינלנד, תהיה מנהיגת המדינה בשירות הצעירה בעולם. ראש ממשלת ניו זילנד ג'סינדה אררדן היא בת 39, ראש ממשלת אוקראינה אולכסיי הונצ'ארוק הוא בן 35.

 

את תפקידה הפוליטי החשוב הראשון קיבלה מארין בגיל 27, אז נבחרה לראשת עיר מגוריה טמפרה (Tampere). היא נכנסת לתפקיד ראש הממשלה בתקופת משבר של גל השבתות, מול רפורמות שמובילה הקואליציה. במסגרת ההשבתות צפויה הקפאת הייצור בחלק מהחברות במדינה - לפי הערכות, ההשבתה תוביל לאובדן הכנסות כולל של 500 מיליון יורו.

 

"בפנינו עבודה רבה בדרך לבנות מחדש את האמון. מעולם לא חשבתי על הגיל או על המגדר שלי, אני חושבת על הסיבות שהובילו אותי לפוליטיקה ועל הדברים שבגינן זכינו באמון של העם", אמרה מארין לעיתונאים לאחר ההחלטה. 

 

לאחר מינויה של מארין, כל חמש המפלגות המרכיבות את הקואליציה בפינלנד מונהגות על ידי נשים, ארבע מהן בשנות השלושים ואחת ותיקה יותר. לצד מארין: את מפלגת Left Alliance מובילה לי אנדרסון, בת 32 (Li Anderson); את ה- Green Leagueמובילה מאריה אויסאלו, בת 34 (Maria Ohisalo); את Centre Party מבילה קאתרי קולמוני, בת 32 (Katri Kulmuni), ואת People’s party מובילה אנה-מאג'ה הנריקסון, בת 55 (Anna-Maja Henriksson).

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x