• תפריט
בשולי החדשות

כתם שחור ענק בסלון? הטלוויזיה הבאה שלכם תתמזג עם הקיר

מכשיר הטלוויזיה החדש הוא מעין זיקית שמחקה את הצבעים והדוגמאות של הקיר שעליו היא תלויה. מכשיר ה-QLED החדש מגיע עם כבל אחד בלבד במקום הכבלים שתמיד מסתבכים

שירות כלכליסט 21:5308.03.18

סמסונג הודיעה השבוע על סדרה חדשה של טלוויזיות QLED, ואחד המאפיינים הבולטים שבמכשירים אלו הוא מה שמכנה סמסונג "מצב הסביבה" (ambient mode), שבו "מחקה" הטלוויזיה את הצבעים והדוגמאות של הקירות שסביבה. המכשירים יגיעו לחנויות עוד החודש. סמסונג טרם הודיעה כמה יעלה מכשיר טלוויזיה כזה.

 

מאפיין זה נועד לפעול בזמן שהטלוויזיה לא משמשת לצפייה, והיא פועלה עבור מכשירים התלויים על הקיר. המטרה כי לגרום למסך להתמזג עם הקיר במקום שתיראה כמו כתם גדול ושחור על הקיר. 

לא עוד כתם שחור על הקיר לא עוד כתם שחור על הקיר צילום: Samsung

 

 

כדי להשתמש במאפיין יש צורך לצלם את הטלוויזיה התלויה על הקיר באמצעות האפליקציה הנלווית Samsung SmartThings. האפליקציה מבצעת תהליך של התאמת צבע ובהירות כדי להציג את אותו המראה כמו הקיר שעליו תלוי המכשיר. עם זאת, משתמשים יוכלו גם להעלות תמונות מתוך קטלוג רקעים כלול.

 

בזמן שהטלוויזיה נמצאת ב"מצב הסביבה" ניתן להגדירה גם לנגן מוזיקה או להציג שעון, טמפרטורה וכותרות חדשות. ההפעלה נעשית באמצעות כפתור ייעודי בשלט.

 

מכשיר ה-QLED החדש מגיע עם כבל אחד בלבד, המעביר גם נתונים וגם חשמל. זאת במטרה למנוע את התסבוכת הרגילה של כבלים רבים המתלווים לטלוויזיות. בנוסף, הטלוויזה הזו מכילה את מערכת הקול ביקסבי (Bixby).  

 

 

הפיתוח הקודם: הטלוויזיה הופכת לאחת התמונות על הקיר הפיתוח הקודם: הטלוויזיה הופכת לאחת התמונות על הקיר צילום: Samsung

 

 

סדרה זו היא חלק ממאמץ כללי שעושה החברה להפוך את מכשירי הטלוויזיה למרכזו של הבית החכם. זאת באמצעות יכולת קישוריות עם מכשירי חשמל ביתיים, כך שניתן יהיה לבצע משימות שונות מרחוק כגון בדיקת מצב הבישול של ארוחה או בדיקת תוכן המקרר.

 

בשנה שעברה השיקה סמנוג את טלוויזיית ה"פריים" (Fram TV) שנועדה להיראות כמו תמונה ממוסגרת על הקיר, וכללה תמונות נוף ודוגמאות אבסטרקטיות.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x