$
חברה וסביבה

"תלבשו שחור, צמוד וסקסי ותדאגו שהאורחים יהיו מרוצים"

ה"פייננשל טיימס" שלח שתי עיתונאיות להתחזות למארחות בנשף צדקה סגור לגברים בלבד, שמארח בלונדון בכירים מעולם העסקים, הפיננסים והפוליטיקה כבר 33 שנה. 130 הצעירות שעבדו באירוע נפלו קורבן להתערטלות, הערות גסות ותקיפות מיניות

מדיסון מריג', פייננשל טיימס 08:5228.01.18

בשעה עשר בלילה ביום חמישי שעבר, ג'וני גולד נטל לידיו את המקרופון באולם הנשפים במלון דורצ'סטר בלונדון. "ברוכים הבאים לאירוע הכי לא פוליטיקלי קורקט של השנה", הוא שאג. גולד, לשעבר מגיש ספורט, הגיע לשם כדי להנחות מכירה פומבית לגיוס תרומות עבור בית החולים לילדים אורמונד סטריט, במסגרת ארוחת הצדקה השנתית של מועדון הנשיאים - אירוע סגור לגברים בלבד. פריטי המכירה כללו ארוחת צהריים עם שר החוץ הבריטי בוריס ג'ונסון ותה מנחה עם נגיד הבנק המרכזי של אנגליה מרק קרני.  

באירוע השתתפו 360 אורחים וידוענים מעולם העסקים, הפוליטיקה, הפיננסים והבידור, ו־130 מארחות שנשכרו במיוחד. הנשים הונחו ללבוש בגדים שחורים צמודים עם בגדים תחתונים תואמים ולנעול נעליים גבוהות עקב. במהלך האפטר־פארטי, הרבה מהן נפלו קורבן לתקיפה מינית.

אף שמדובר באחד מאירוע החברה הנחשבים ביותר בלונדון מזה 33 שנה, בדרך כלל לא יוצאים ממנו דיווחים. התהיות עליו צצו עתה בתקופה שבה הטרדה מינית נמצאת במוקד הדיון הציבורי.

 

"הפייננשל טיימס" שלח שתי עיתונאיות לעבוד כמארחות באותו לילה. במהלך שש שעות האירוע, מארחות נחשפו לידיים מגששות, הערות גסות ובקשות להצטרף לאורחים בחדרם. הן דיווחו כי גברים דחפו ידיים מתחת לחצאית שלהן. אחד אף חשף את איבר מינו.

 

כמדי שנה, תאגיד הפרסום WPP מימן את אחד השולחנות. ספונסרים אחרים כללו את חברת ההשקעות CMC מרקטס ואת חברת הנדל"ן פרוגמור.

 

אנשי פיננסים ואוליגרכים

לידי הפייננשל טיימס הגיעה רשימת האורחים ובה דמויות מוכרות מעולם העסקים הבריטי, כמו פיליפ גרין מקבוצת ארקדיה וטים סטיינר העומד בראש אוקאדו. אנשי פיננסים כללו את הנרי גבאי, מייסד קרן הגידור דואט גרופ, ומכרם עזאר, ראש חטיבת מזרח תיכון בבנק ברקליס. אורחים בולטים בעבר ובהווה כללו את היזם ניק קנדי, ברני אקסלטון, לשעבר הבעלים של פורמולה 1, ומייסד CMC מרקטס, פיטר קרודאס. אורח בולט השנה היה השר לענייני ילדים ומשפחות, נאדים זהאווי.

 

מדיסון מריג' על רקע מלון דורצ'סטר מדיסון מריג' על רקע מלון דורצ'סטר צילום: אי פי איי, BBC

 

במהלך שלושת העשורים שבהם פועל מועדון הנשיאים הוא גייס למעלה מ־20 מיליון ליש"ט בתרומות. באירוע האחרון גוייסו למעלה מ־2 מיליון ליש"ט. המכירה הפומבית איפשרה הצצה לצד האפל יותר של הערב. פרסים לתורמים כללו, בין השאר, בילוי במועדון החשפנות ווינדמיל וסדרה של ניתוחים קוסמטיים עם המלצה: "תשדרג את אשתך".

 

על אופי האירוע אפשר היה ללמוד כבר בשלב גיוס המארחות. המשימה הוטלה על קרולין דנדרידג', מייסדת ארטיסטה, סוכנות שארגנה "כמה מהאירועים היוקרתיים בבריטניה". בראיונות הקבלה, דנדרידג' הזהירה כי הגברים עשויים להיות "מעצבנים". "אפשר לאהוב את העבודה הזאת והיא גם יכולה להיות העבודה הכי גרועה שתהיה לכן בחיים. אל תתרגשו מהם והכל יהיה בסדר", המליצה. יומיים לפני האירוע, דנדרידג' שלחה לבנות אימייל ובו ציינה כי הטלפונים הסלולריים שלהן "יישמרו במקום בטוח" למשך הערב.

 

ההנחיות לגבי התלבושות היו מפורטות: על המארחות להביא "נעליים שחורות סקסיות וחזייה ותחתונים שחורים". שמלות וחגורות יסופקו ביום האירוע, נמסר. התשלום עבור יום העבודה, שהחל בארבע אחר הצהריים, עמד על 150 ליש"ט ועוד 25 ליש"ט למונית הביתה. זאת למי שעמדו בתנאי הקבלה: "גבוהה, רזה ויפה".

 

הרקע של המארחות היה מגוון. חלקן סטודנטיות עם שאיפות לקריירה בעריכת דין או מנהל עסקים וחלקן שחקניות, רקדניות ודוגמניות העובדות גם כמארחות.

 

כאשר הגיעו למלון, נתבקשו לחתום על הסכם חשאיות בן חמישה עמודים. הן לא קיבלו זמן לקרוא אותו וגם לא קיבלו עותק. בשלב ראשון הן כונסו באחד מאולמות המלון, שם טופלו בידי צוות של מעצבי שיער ומאפרים. כמה נראו נרגשות מאוד ואמרו כי מדובר בערב כיפי, כי מותר לשתות אלכוהול. אחת הוותיקות ציינה שחלק מהגברים יתנהגו כמו "חארות" אבל שאחרים "קורעים מצחוק". "זה עניין של מזל", הסבירה. אחרת פלטה באנחה, "אני לא מאמינה שאני שוב כאן".

 

לקראת שבע בערב, דנדרידג' העבירה תדרוך. היא אמרה שאם הגברים יהיו "מעצבנים מדי", על המארחת לעדכן אותה. בשלב זה חולקו המדים - שמלות שחורות צמודות, עקבים שחורים גבוהים וחגורה שחורה רחבה שנראתה כמו מחוך. למארחות הוצעה כוס יין, והספירה לאחור החלה. לקראת שמונה בערב, המארחות נתבקשו להסתדר בשתי שורות, הגבוהות בחזית, והן חצו את הבמה לצלילי "פאוור" שנגנה להקת הבנות "ליטל מיקס". לאחר מכן, 130 המארחות התפזרו בין השולחנות.

ההנחיות היו פשוטות: תדאגי כי האורחים — אנשי עסקים בריטים וזרים, כמה לורדים, פוליטיקאים, אוליגרכים, אילי נדל"ן, מפיקי קולנוע, פיננסיירים ומנכ"לים - יהיו מרוצים. ותגישי להם משקאות כשתתבקשי.

 

כמה מהגברים עמדו לצד המארחות בזמן שהמתינו לסלמון המעושן שהוגש כמנה ראשונה. אחרים נשארו לשבת, אך התעקשו לאחוז בידי המארחות שלהם.

 

"תקרעי את התחתונים"

עבור כמה מהם היה זה קדימון, לפני שמשכו את הנשים לשבת בחיקם. אחת המארחות, בת 19, סיפרה על שיחה שניהלה עם אורח כבן 70 בתום מופע של רקדניות בורלסק, שמדבקות בצורת כוכבים הסתירו את פטמותיהן. לדבריה, הוא שאל אותה אם היא זונה. היא הסבירה שלא. "מעולם לא עשיתי את זה ואני לא אעשה את זה שוב", סיפרה. "זה היה מפחיד רצח". מארחת אחרת סיפרה כי אורחים חפנו את ישבנה, מותניה, בטנה ורגליה שוב ושוב. אורח אחד נישק אותה ואחר הזמין אותה לחדרו.

מחוץ לשירותי הנשים, איש ביטחון וידא כי הן לא יבלו שם יותר מדי זמן.

 

בזמן שהתנהלה המכירה הפומבית, רובן הורשו לחזור לאולם ההתכנסות. כמה מהן סיפרו בהתרגשות על הצעות עבודה שקיבלו מהאורחים.

 

ב־11 בלילה המארחות חזרו לאולם, לשעה האחרונה של האירוע המרכזי, שלאחריו התקיים אפטר־פארטי בחדר ליד הלובי. לדברי מארחת בת 28, כמה מהצעירות יותר ישבו בקצה החדר ונראו "מפוחדות ומותשות מאירועי הערב".

 

במרכז החדר פיזז ג'ימי לאחוד, איש עסקים ומסעדן לבנוני, עם שלוש נשים בשמלות אדומות. איש חברה מוכר, שהעיתון טרם קיבל את תגובתו, פנה לאחת המארחות. "את נראית פיכחת מדי", אמר. הוא מלא את כוסה בשמפניה, הצמיד אותה לבטנו והכריז: "אני רוצה שתשתי הכל, תקרעי את התחתונים שלך ותרקדי על השולחן".

 

מארק קרני מארק קרני צילום: בלומברג

 

הנגיד הבריטי: "לא אישרתי שיציעו אותי כפרס"

 

בעקבות הסערה הציבורית שעוררה החשיפה של "הפייננשל טיימס", מועדון הנשיאים שארגן את אירועי ההתרמה ייסגר. כמו כן, איש העסקים דיוויד מילר, שניהל את המועדון, התפטר מתפקידו כדירקטור במשרד החינוך.

 

ברקע הפרסומים, נגיד הבנק המרכזי של אנגליה מרק קרני אמר כי לא שמע מעולם על מועדון הנשיאים ולא אישר להם להציע בילוי עמו כפרס. בשיחה עם הבי.בי.סי ציין קרני כי הדיווחים גרמו לו "לזעזוע קשה".

 

גם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי גינתה את ההתרחשויות. "אני מבינה שהשר נאדים זהאווי עזב מוקדם, אבל כשקראתי את הדיווחים פשוט הזדעזעתי", אמרה. "חשבתי שסוג כזה של החפצת נשים מתחיל לחלוף מהעולם".

 

איש עסקים שהשתתף באירוע אמר בראיון לרשת סקאי כי היה המום מהאופן שבו תואר הנשף והכחיש כי התרחשה שם "אורגיה בסגנון רומי העתיקה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x